Karacev premagal Čiliča in osvojil turnir v Moskvi

25.10.2021
MOSKVA, RUSIJA - Domačin Aslan Karacev je dvignil lovoriko na ATP turnirju serije 250 v Moskvi.

Ruski tenisač Aslan Karacev je osvojil drugo turnirsko zmago potem, ko je bil najboljši na turnirju ATP 250 VTB Kremlin Cup v Moskvi. S tem je ohranil upanje, da se morda prebije tudi na zaključni turnir osmerice, ki bo letos v Torinu.

Karacev je bil izjemno dober pri servisu ter je v finalu premagal dvakratnega zmagovalca Moskve Marina Čiliča s 6-2, 6-4 po 77 minutah igre. S tem se je tudi maščeval za poraz, ki ga je s Hrvatom doživel v Cincinnatiju, medsebojno razmerje je sedaj poravnano na 1-1.

2. nosilec ni oddal niza ta teden v ruski prestolnici, trenutno je na 13. mestu, ki pelje na zaključni masters, 675 točk za devetim Hurkaczem.

''Uresničile so se mi sanje. Zmagal sem na turnirju, na katerem sem včasih igral kvalifikacije. Hvala vsem za podporo, danes je bil zame nervozen finale. Uspelo mi je ohraniti mirno kri in zaključiti dvoboj'', je po tekmi povedal presrečni Rus, ki pred tem nikoli ni imel na tem mestu večjih dosežkov. V 31-letni zgodovini turnirja je to že deseti teniški igralec iz Rusije, ki je osvojil naslov.

28-letni Karacev je letos res lahko zadovoljen z rezultati. Zablestel je na začetku sezone, ko je na OP Avstralije senzacionalno prišel do polfinala kot kvalifikant, nato pa je prvič v karieri osvojil ATP turnir, najboljši je bil v Dubaju. Prav tako je prišel do finala na ATP turnirju v Beogradu.

Čilič, ki je zmagal v Moskvi leta 2014 in 2015, je bil prekratek za jubilejni 20. naslov na turneji.