Tudi Blaž Kavčič se je poslovil že v 1. krogu!

04.11.2015
Slovenski teniški igralec Blaž Kavčič se je po končanem dvoboju v Davisovem pokalu med Slovenijo in Litvo, vrnil na ATP Challengerje v ZDA!

CHARLOTTESVILLE, ZDA - 28-letni Blaž Kavčič (155. na ATP) je bil na 50.000$ vrednem ATP Challengerju v ZDA 7. nosilec. V 1. krogu mu je nasproti stal 32-letni Frederik Nielsen (306. na ATP), ki se veliko bolj posveča igri dvojic in je bil "na papirju" ugoden žreb za Slovenca, a v praksi je bilo kot že tolikokrat drugače. Danec je po treh nizih izenačene igre slavil s 6-3, 5-7, 6-4!

Blaž Kavčič ni osvojil  ATP točk, dobil pa je 520$ denarne nagrade.

Ljubljančan se je po uspešnem nastopu v Davisovem pokalu takoj vrnil v ZDA, na turnirje serije Challenger, da vpiše nove točke, toda pot mu je vzela preveč energije za uspešen uvodni nastop.

Obračun z danskim teniškim veteranom je trajal 2 nuri in 17 minut, žal pa borbenost Kavčiča tokrat ni rezultirala njemu v prid. V 1. nizu sta oba hitro prišla do enega brejka, nato pa je v 8. igri Skandinavec še enkrat vzel začetni udarec in ga malo kasneje potrdil za osvojen niz. 2. niz je prav tako bolje začel Danec, povedel je 2-0, a se je Blaž hitro vrnil z ribrejkom. Bolj oodjetno igro in boljše serviranje je vnovčil v končnici, ko je prišel do drugega brejka v tem nizu in tekmo odpeljal v odličilni 'set'. Nielsen je tudi v 3. nizu ekspresno ušel za brejk, slovenski teniški as pa je kljub borbenosti in odločenosti, da pride v stik, na koncu ostal praznih rok. Nasprotniku je uspelo ohraniti vodstvo in se prebiti v 2. krog.

Prvi in zadnji niz sta bila dolga nekaj več kot pol ure, drugi, ki ga je dobil Kavčič, pa kar 69 minut. Tekmeca sta se do današnjega dvoboja pomerila le enkrat, leta 2012 je v pokalu davis po treh zaporednih nizih zlahka slavil Slovenec.