Kavčič med štiri na Challengerju v Kanadi

28.07.2017
GRANBY, KANADA - Prvi slovenski teniški lopar Blaž Kavčič se je prebil v polfinale ATP Challengerja v Granbyu.

Vodilni slovenski tenisač, 30-letni Blaž Kavčič, je najmanj v polfinalu 100,000 USD vrednega ATP Challengerja na trdi podlagi v Granbyu. Kot 1. nosilec upravičuje vlogo favorita.

Kavčič, 100. na ATP lestvici, je v četrtfinalu deklasiral sedmopostavljenega Japonca Ita v 1. nizu, v drugem pa po izenečenem boju dobil tajbrejk, dovolj za preboj med štiri. 29-letni Azijec je padel po 1 uri in 48 minutah s 6-1, 7-6(5).

Nobenih možnosti ni imel Tatsuma Ito (171. na ATP) v prvem delu, ostal je brez brejk žoge, Ljubljančan je vnovčil 2 od 6. Izvrstno je serviral, Japonec se je prebudil šele v nadaljevanju. Pariral je do tajbrejka, šee pred tem pa sta oba zapravila nekaj priložnost za odvzem začetnega udarca. Kavčič je bil zbran do konca in dokončal začeto delo.

Tudi v polfinalu bo Kavčič papirnati favorit. Za nasprotnika bo imel zmagovalca dvoboja med domačinom Braydonom Schnurjem in Avstralcem Maxom Purcellom. Oba sta izven TOP200.