Kavčiču slovenski obračun 1. kroga v Zagrebu!

05.02.2013
ZAGREB, HRVAŠKA - V prestolnici Hrvaške sta se danes v 1. krogu ATP 250 turnirja med seboj pomerila dva slovenska tenisača, Aljaž Bedene in Blaž Kavčič. 'Prestižni' obračun je po treh nizih pripadel starejšemu in bolj izkušenemu Kavčiču (83. na ATP).

Lahko bi rekli, da smo v Zagrebu gledali tudi ljubljanski derbi. Na igrišču številka 1 Doma športov je žreb določil, da se že v 1. krogu 410,000 evrov vrednega ATP turnirja pomerita dva izmed najboljših slovenskih igralcev. Blaž Kavčič je v mesto pod goro Medvednico priletel po težkem dvoboju s Poljaki v pokalu Davis, Aljaž Bedene pa po okrevanju zaradi težav z zapestjem.

25-letni Kavčič je v Zagrebu že nastopal v letih 2008, 2011 in 2012. Pred petimi leti je takrat senzacionalno preskočil kvalifikacije, kjer je v zadnjem krogu ugnal Sergeja Stahovskega, nato pa v 1. krogu glavnega dela izgubil s Karanušićem. No, Stahovski se je kasneje okitil z naslovom prvaka kot srečni poraženec. Leta 2011 je bil Blaž udeleženec 2. kroga, lani pa ga je na prvi stopnički ustavil domačin Ivo Karlović. Dve leti mlajši Aljaž Bedene je dvakrat padel v kvalifikacijah Zagreba, ta teden pa je kot 78. tenisač sveta neposredno uvrščen med 32 najboljših.

Nacionalni obračuni so vedno prestižni in imajo v sebi še dodaten naboj, prav takšen pa je bil v Domu sportova tudi danes. Na koncu je po 2 urah in pol boja slavil Kavčič s 6-7(5), 6-3, 6-3.

Samo uvodni niz je bil dolg precej več kot eno uro, končal pa se je po podaljšani igri. Oba sta izkoristila eno priložnost za brejk, bila bitko za vsako žogo, tudi v tajbrejku, kjer je bil ob koncu bolj zbran Bedene. Kavčič je že v 1. nizu odlično igral na prvi servis, tempo pa obdržal tudi v drugem. Prav to mu je prineslo rezultat. Vnovčil je edino žogo v nizu za brejk ter tekmo postavil na začetek. V odločilnem delu mu je uspelo hitro odvzeti servisno igro prijatelju, le ta pa je zadostovala za končno zmago, drugo iz treh medebojnih obračunov z Bedenetom. Na koncu je bil Blaž fizično in psihično močnejši. Priigral si je veliko priložnosti in ob koncu še enkrat strl servis nasprotniku.

Kavčič je v celotni tekmi oddal le 8 točk na 1. servisu (50/58), zadel manj asov (4-10), vendar štirikrat odvzel servis iz enajstih priložnosti (Bedene 1/5). Aljaž je v zadnjih dveh nizih ostal brez žog za morebitni brejk.

V 2. krogu bo Kavčič prekrižal lopar z zmagovalcem dvoboja med Marcosom Baghdatisem in Tobiasom Kamkejem.