Kvitova v eni uri izločila Hercogovo

01.09.2021
NEW YORK, ZDA - Čehinja Petra Kvitova je bila pričakovano precej boljša tekmica v 1. krogu OP ZDA od Polone Hercog.

Polona Hercog (86. na WTA) je v 1. krogu Odprtega prvenstva ZDA igrala z 10. nosilko Petro Kvitovo in ujela le tri igre. Čehinja, dvakratna zmagovalka Wimbledona, je v samo 61 minutah napredovala v 2. krog, rezultat je bil 6-1, 6-2.

30-letna Hercogova in leto starejša Kvitova sta se srečali tretjič in tudi tokrat je Čehinja slavila brez izgubljenega niza. Prvič sta prekrižali loparja že leta 2012 prav na OP ZDA, drugič pred dvema letoma v Vuhanu in tretjič danes, kjer je Petra blestela na terenu grandstand.

11. igralka sveta, ki je na zadnjem turnirju za grand slam v sezoni dvakrat igrala v četrtfinalu, je bila suverena na prvem začetnem udarcu, na tekmi je izkoristila vse štiri brejk priložnosti ter zadela 18 vinerjev. Obe sta naredili po 13 napak, a Poloni je uspelo le sedemkrat zadeti zmagoviti udarec. Razmerje točk je bilo močno na strani Kvitove, 58:34.

Polona Hercog, ki je trikrat igrala v 2. krogu OP ZDA, kar je tudi njen najboljši rezultat, je za nastop v 1. krogu prejela 75,000 ameriških zelencev.

Petra Kvitova je še tretjič premagala Polono Hercog, tokrat je imela še najlažje delo, oddala je le tri igre