Mama Serena "zmrznila" pred najstnico Bianco Andreescu v finalu OP ZDA!

08.09.2019
Kanadska teniška najstnica romunskega porekla, se je z zmago na grand slam turnirju v ZDA vpisala v teniško zgodovino!

NEW YORK, ZDA - V finalu grand slam turnirja v New Yorku sta se pomerili 19-letna Kanadčanka Bianca Andreescu (15. na WTA) in 37-letna Američanka Serena Williams (8. na WTA), ki je veljala za nesporno favoritinjo v tem dvoboju. Na koncu je še do lani malo znana tenisačica šokirala zmagovalko 23 turnirjev za grand slam in slavila s 6-3, 7-5 v nizih ter tako pripravila prvovrstno senzacijo!

Serena je svoj prvi grand slam turnir osvojila že davnega leta 1999, ko njena današnja nasprotnica še ni bila rojena. Slednja je postala prva Kanadčanka z grand slam naslovom v odprti dobi tenisa. Dvoboj je na stadionu Arthur Ashe trajal uro in 39 minut! Williamsova je z zmago v Melbournu leta 2017 podrla rekord Nemke Steffi Graf (22 g.s.) v odprti eri nato je z današnjim porazom še 4x igrala v finalu in lovila absolutno rekorderko Margaret Court s 24 grand slam naslovi, a je vedno padla pod pritiskom in izgubila v dveh nizih. Prav neverjetno je kako takšna šampijonka ni kos pritisku na zadnji stopnici. Nekaj podobnega se dogaja tudi njenemu vrstniku Rogerju Federerju, ki izgublja že "dobljene" dvoboje proti Novaku Djokoviču..

Američanka se je v New Yorku dokaj gladko prebila do finala, kjer pa se je že v 1. nizu videlo, da je zelo nervozna. Ni bila trdna na svoj servis kot prejšnje dvoboje in kmalu se je znašla v zaostanku. V 7. igri je rešila kar 5 brejk priložnosti Kanadčanke in se pri tem glasno bodrila. Bianca je v naslednji igri sama rešila brejk priložnost Serene in nato prišla še do enega brejka ter vodstva v nizih. Serena je v 2. nizu "zmrznila" in Kanadčanka je kar naenkrat vodila s 5-1 in servirala za zmago. Imela je priložnost za zmago, a se je veteranka rešila in nanizala 4 dobljene nize kar je pomenilo izenačenje na 5-5. Kazalo je, da bo sedaj nervoza zdelala najstnico toda ta je dobila svoj servis in v 12. igri močno napadla servis nasprotnice. Williamsova je rešila 2 "match" žogici tretje ni več mogla in slavje se je začelo!

Še lani 243. igralka sveta bo v ponedeljek postala top 5 igralka. Za zmago bo dobila 2000 WTA točk in prejela kar 3.850.000$ denarne nagrade. Do sedaj je skupno osvojila 2.417.000$ tako da bo izkupiček več kot podvojila. Praktično je ves denar zaslužila v letošnji sezoni, ko je pred tem osvojila še Indian Wells in Toronto, pravljica se je uresničila.