Mardy Fish v Washingtonu lovi 300. zmago!

01.08.2013
Američan Mardy Fish je po zmagi s 6-3 in 7-5 nad Francozom Julienom Benneteaujem le še eno zmago oddaljen od jubilejnih 300. zmag na ATP turnirjih!

Fish, ki je letos zaradi težav z zdravjem izpustil ogromno število tekem, je lani v Washingtonu prišel do polfinala. Tudi letos Američanu kaže dobro, saj je potem, ko je v prvem krogu v treh nizih odpravil kvalifikanta Ebdna, sedaj še gladko ugnal izkušenega Francoza.

"Ta tekma je bila dober test zame, da vidim kje sem. Igrišče se mi zdi odlično saj je zelo hitro, kar mi ustreza." je po zmagi nad Benneteaujem povedal 31-letni Američan.

Fish se bo v naslednjem krogu pomeril z zmagovalcem iz dvoboja Duckworth-Anderson. Dvoboj je bil včeraj pri izidu 3-6, 6-3 in 4-5 zaradi dežja prekinjen. O svojem morebitnem nasprotniku je Fish dodal: "Fanta imata še zmeraj za odigrati dvoboj do konca. Kevin Anderson v zadnjem času igra v odlični formi, zato bo proti njemu res težko igrati v primeru, da pride v naslednji krog."

Dodig Ivan

V konkurenci ostaja tudi Hrvat Ivan Dodig. Dodig, ki je proti Nemcu Tobiasu Kamkeju odigral slab prvi niz, potem pa je močno dvignil svoj nivo igre in v drugem in tretjem nizu gladko s 3-6, 6-2 in 6-3 odpravil 27-letnega Nemca. Dodig se bo v naslednjem krogu pomeril z zmagovalcem iz para Haas-Smyczek. Lanski finalist Haas je po izgubljenem prvem nizu, vendarle uspel dobiti drugi niz, čeprav je vse do osme igre drugega niza zaostajal z brejkom zaostanka. V tretjem nizu je bila tekma prekinjena, pri vodstvu Haasa, lanskega finalista z 1-0.