Marija Šarapova še četrtič klonila v finalu Miamija, tokrat proti Radwanski!

31.03.2012
MIAMI, ZDA - Poljakinja Agnieszka Radwanska je velika, letošnja zmagovalka WTA Premier turnirja na Floridi. V sobotnem finalu Miamija je premagala 2. nosilko Marijo Šarapovo po dveh zaporednih nizih.

V finalu teniških igralk, ki v svoji zbirki še nista imeli naslova s turnirja v Key Biscaynu, je kratko potegnila ruska teniška lepotica Marija Šarapova. Kot 2. nosilka in štirikratna finalistka še naprej ostaja brez naslova, finale pa je izgubila s Poljakinjo, katero je pred tem v osmih dvobojih premagala kar sedemkrat.

Agnieszka Radwanska je skozi cel teden prikazal super teniško formo, začinila pa ga je z veliko zmago v Crandon Parku. Na poti do finalne zmage proti Mariji Šarapovi s 7-5, 6-4, je izločila tudi Venus Williams in 'vročo' Marion Bartoli, za nameček pa je dvignila pokal brez izgubljenega niza. Ja, zmaga je zasluženo odšla v roke igralki doma iz Krakova.

Na drugi strani je sibirska lepotica, ki se bo letos poročila s slovenskim košarkarjem Sašo Vujačićem, v Miamiju še četrtič ostala praznih rok. Danes je v obeh nizih klonila v zadnjih igrah, to pa sta bila tudi edina dva brejka v dvoboju.

Agnieszka Radwanska je v finalu Miamija premagala Marijo Šarapovo

1 uro in 44 minut je trajal poljsko-češki finale skoraj 5 milijonov vrednega turnirja Sony Ericsson Championship v Miamiju. Obe sta odlično držali svoj servis, saj se je do 12. igre zvrstilo le nekaj malega brejk priložnosti. Po mini seriji napak Šarapove, si je Radwanska priigrala tri žogice za odvzem servisa v omenjeni 12. igri, izkoristila pa je tretjo, ko je Rusinja lahek forehand poslala v mrežo. To je bila že 25. nevsiljena napaka Maše v 57-minutnem prvem nizu. Drugi del dvoboja je bil zelo podoben. V ženskem tenisu vidimo ogrmono brejkov, danes pa je bilo v finalu prav nasprotno. Tekmici sta bili spet suvereni pri serviranju. Poljakinja je pri 3-3 zapravila eno brejk priložnost, vendar je še enkrat najbolj zbrano odigrala odločilno igro. Pri 5-4 je odvzela začetni udarec Šarapovi ter prišla do 9. turnirske zmage v karieri, 6. na tturnirjih serije Premier.

V letošnji sezoni je Poljakinja zabeležila 26 zmag, v statistiki pa ima 4 poraze, vse pa je doživela z Viktorijo Azarenko (Sydney, Melbourne, Doha, Indian Wells), s katero ima tudi izenačeno stanje zmag v sezoni (Azarenka 26-1).

Šarapovi lovorika v Miamiju ni usojena. V finalu je izgubila že četrtič

Šarapova je igrala v jubilejnem 40. finalu (24-16), najbolj pa jo je verjetno bolelo, da je na istem mestu v finalu klonila že štirikrat. Leta 2005 jo je premagala Kim Clijsters, 2006 Svetlana Kuznjecova, lani pa Viktorija Azarenka. Vsa štiri finala je izgubila brez dobljenega niza.