Murray se je izvlekel po petih nizih in 3 urah in pol; Djokovič do polfinala Wimbledona brez oddanega niza

04.07.2013
LONDON, VB - Domači adut za prvo wimbledonsko zmago po letu 1936 Andy Murray in Fernando Verdasco sta pripravila pravi teniški spektakel in maratonski dvoboj četrtfinala, Djokovič še ni izgubil niza, Poljaki imajo prvega polfinalista grand slamov in odlični Del Potro, tako lahko označimo današnja četrtfinalna srečanja na sveti travi.

Najboljši teniški igralec sveta Novak Djokovič na letošnjem Wimbledonu še ni izgubil niza, pa je že v polfinalu. V najbolj resnem obračunu do sedaj je zlomil tudi Čeha Tomaša Berdycha s  7-6, 6-4, 6-3 in si zagotovil dvoboj s Juanom Martinom del Potrom, ki je prav tako brez izgubljenega niza danes izločil  Davida Ferrerja.

Novak Djokovič je v četrtfinalu pokazal svoj karakter, to, kako zelo je psihološko močan. Vse to je demonstriral v  tajbrejku 1. niza, še posebej pa v drugem, ko je po zaostanku 0-3 prišel do dveh brejkov. Srb je bil v glavnem v defenzivnem položaju, Berdych ga je poskušal presenetiti z agresivno igro in prihodi k mreži, ta formula pa je imela rezultat le do sredine drugega niza. Kljub vsemu pa je Nole v prvem  delu igre imel priložnosti za brejk medtem, ko Čeh nobene. Ja, servis je bila boljša stran Novaka, na koncu je zadel 16 asov. Ko je Berdych v 2. nizu izgubil prednost, je šla po zlu samozavest, kasneje celo njegov največji zaveznik - forehand. V 3. nizu mu je padla tudi koncentracija, saj si je privoščil vezane  dvojne napake. 26-letni Beograjčan je dobil še 14 medsebojni dvoboj od 16 in maščeval poraz s travnate podlage  iz leta 2010, ko ga je Čeh premagal na istem mestu v polfinalu.

Andy Murray je vstal kot feniks iz pepela in preprečil še eno veliko senzacijo letošnjega Wimbledona

Pravo poslastico in negotov dvoboj petih nizov pa sta pripravila Andy Murray in Fernando Verdasco. Španec, ki je na začetku leta serijsko izgubljal dvoboje, se je na Wimbledonu pojavil v najlepši izvedbi.  Igral je kot v najboljših časih in Britancu napravil veliko težav. Dobil je prva dva niza in na vidiku je bila senzacija, toda Škot je še sedmič v karieri obrnil tekmo po dveh nizih zaostanka.

Na začetku je izgledalo, da Murray ne bo imel velikih problemov. Bil je siguren, imel je brejk priložnosti, toda padel je v ključnem trenutku in  z dvojno napako tekmecu 'poklonil' niz. Tudi v 2. nizu je  začel silovito, povedel 3-1, nato pa spet zastal...lahke žoge je pošiljal v mrežo, grešil po tekočem traku, Verdasco pa je začutil priložnost in jo z odlično igro tudi izkoristil. Gledalci so bili v šoku, saj je bil njihov ljubljenec blizu izpada že v četrtfinalu, Murray pa je videl, da je vrag  vzel šalo. Španec ni znal dokončati zgrajene prednosti in dokončno zlomiti načetega 2. igralca sveta in aktualnega finalista turnirja na sveti travi. Murray je  igral vse bolje, deloval je tudi servis in počasi je prevesil tehtnico na svojo stran. V 5. nizu bi Verdasco z  nekaj boljšimi odločitvami lahko prišel do polfinala, tako pa je Murray pri 5-5 strl njegov začetni udarec in nato odserviral za 'veliko' zmago. V polfinalu ga čaka tekma z Jerzyem  Janowiczem, ki je izšel kot zmagovalec poljskega četrtfinala  med njim in Kubotom.

Jerzy Janowicz je objel rojaka in prijatelja Kubota po zmagi v četrtfinalu Wimbledona

Poljaki imajo prvič v zgodovini polfinalista grand slama, Janowicz pa dokazuje, da lanski finale na pariškem mastersu ni bil muha enodnevnca. 24. nosilca so po zmagi nad rojakom  premagale emocije, potočil je kar nekaj solz, kako ne, saj je med štirimi najboljšimi šele na svojem petem nastopu turnirjev za veliki slam.