"Neverjetna" Tami premagala "magično" Kajo v Acapulcu!

27.02.2020
V dvoboju slovenskih tenisačic je slavila izkušenejša igralka!

ACAPULCO, MEHIKA - Na WTA International turnirju v Acapulcu so si slovenski ljubitelji tenisa obetali poslastico, saj sta se med seboj pomerili 22-letna Tamara Zidanšek (74. na WTA) in tri leta mlajša Kaja Juvan (125. na WTA). Slednja je še posebej opozorila z uspešnimi kvalifikacijami in včerajšnjo zmago nad slovito Američanko Venus Williams. Očitno pa je bilo to za najstnico preveč in bolj spočita Tamara je gladko dobila dvoboj s 6-2, 6-2 v nizih. Sedaj je povedla z 2:0 v medsebojnih dvobojih, lani je v Bolu na Braču zmagala veliko težje!

Zidanškova je diktirala igro z osnovne črte takoj od začetka dvoboja. Dokaj dobro je servirala in Kaji ni dopustila odvzema servisa v 1. nizu, sama je izkoristila 2 od 4 brejk priložnosti. 2. niz je potekal skoraj identično. Tamara je prišla do brejka v 2. igri in nato povedla s 3-0, naslednje 4 igre sta obe dobili svoje servise (5-2), v 8. igri pa je Zidanšek povedla s 15/40 in zaključila drugo "match" točko. Dvoboj je trajal uro in 14 minut!

Tamara se bo v četrtfinalu pomerila z zmagovalko dvoboja med domačim presenečenjem Renato Zarazuo (270. na WTA) in ameriško kvalifikantko Katie Volynets (384. na WTA). Glede na položaj na WTA lestvici je Slovenka favoritinja na papirju, a obe potencialni nasprotnici sta že premagali favoritinje.

Tamara Zidanšek si je zagotovila najmanj 60 WTA točk in 6,275$ denarne nagrade!