Čudežna zmaga Kaje Juvan proti Venus Williams!

26.02.2020
"Magična" Kaja je rešila kar 7 točk za zmago slovite nasprotnice in na koncu zmagala. Sledi slovenski "obračun"!

ACAPULCO, MEHIKA - 19-letna Kaja Juvan (125. na WTA) na teniškem WTA International turnirju v Acapulcu igra odlično. Po dveh zmagah v kvalifikacijah, je v 1. krogu ugnala še legendarno teniško veteranko Venus Williams, ki je v preteklosti tudi 2x osvojila ta turnir. 39-letna Američanka (64. na WTA) je imela kar 7 zaključnih žogic za zmago po dveh nizih, a je slovenska najstnica vse izničila in na koncu slavila s 4-6, 7-6(4), 6-2 v nizih! ČESTITKE!!!

Kaja se v 1. nizu ni najbolje počutila na igrišču in toje Venus izkoristila za vodstvo v nizih. V 2. nizu je Američanka povedla s 5-4 in Slovenka je servirala za obstanek v dvoboju. Ameičanka je močno pritisnila, Juvanova je bila stalno na robu izpada, a se je čudežno reševala. Po 7 zaključnih žogicah nasprotnice je le izenačila na 5-5 in kasneje dobila še podaljšano igro. Williamsovi je tako vzela pravo voljo za nadaljevanje in gladko dobila 3. niz za prestižno zmago. Dvoboj je trajal 2 uri in 38 minut!

Kaja: "To je kar nerealno. Spomnim se na občutek pri zaostanku s 5-4. Res sem hvaležna, da sem lahko zmagala. Verjetno sem ob tem imela tudi nekaj sreče. Pri eni izmed njenih zaključnih žog sem že mislila, da sem žogo poslala izven igrišča. Nato sem pomislila, če se mi je izpolnila ta želja, potem moram dobiti ta tretji niz,” je v intervjuju po tekmi dejala Juvanova, ki se je ob tem spomnila tudi na dvoboj s Sereno Williams lani v Wimbledonu, ko je bila na pragu zmage, a se ni izšlo: “Proti Sereni sem v Wimbledonu izgubila v tretjem nizu s 6-4. Takrat sem bila res razočarana. Danes se v prvih dveh nizih nisem počutila najboljše. Enostavno sem se morala boriti in vesela sem, da mi je uspelo.”

Igralki sta imeli težave pri ohranjanju servisa stalno sta bili pod pritiskom na 2. servis zato je bilo precej brejkov na obeh straneh. Kaja je imela dober izkoristek brejk priložnosti (7/10) kar je bilo na koncu odločilno ob nekaj sreče, ki spremlja hrabre. Venus je od 17 priložnosti realizirala 6, naredila je kar 13 dvojnih napak, od tega so ji 6x dosodili prestop na 2. servis.

V 2. krogu sledi za Slovence še ena "poslastica" pomerili se bosta Kaja Juvan in Tamara Zidanšek. Lani smo videlu dramitičen dvoboj v polfinalu WTA turnirja na Bolu, ki ga je dobila Zidanškova, kako bo tokrat... ?

Kaja Juvan si je zagotovila najmanj 48 WTA točk (30+18) in 3,600$ denarne nagrade!

V igri parov se je v prvem krogu poslovila Dalila Jakupović. S Črnogorko Danko Kovinić sta s 4-6, 1-6 izgubili z Japonko Nao Hibino in Britanko Heather Watson.

Največje presenečenje je pripravila 22-letna domačinka Renata Zarazua (270. na WTA), ki je izločila 1. nosilko Američanko Sloane Stephens. V dosedanji karieri je osvojila le dva ITF (10.000$) turnirja pred štirimi leti. Izpadle so že prve štiri nosilke turnirja!