Petra Kvitova velika zmagovalka Dohe!

19.02.2018
Češka tenisačica Petra Kvitova je pokorila vso konkurenco na močnem WTA turnirju v Katarju!

DOHA, KATAR - 27-letna Petra Kvitova (10. na WTA) je letos znova ujela nekdanjo formo. V finalu WTA Premier 5 turnirja v Dohi, je včeraj po treh nizih premagala 24-letno Španko Garbine Muguruzo (3. na WTA) s 3:6, 6:3, 6:4!

Čehinja se je do finala na igrišču potila skoraj dvakrat več časa od Španke. V 1. nizu se je utrujenost poznala in Muguruza je hitro povedla s 5:0. Kvitova se je nato le prebudila in je zmanjšala na 3:5, a niz je šel v naslednji igri v roke Španki. V 2. nizu sta igralki pokazali nekaj izjemnih potez, Petra se je v kritičnih trenutkih vedno rešila in izenačila v nizih. Tudi 3. niz je ponudil obilo močnih udarcev z obeh strani, žogice so pogoste "čistile" črte. Kvitova je bila na koncu boljša in se je veselila 22 WTA lovorike v karieri.

Petra je tako dobila že 13 dvoboj zapored kar je njen drugi najdaljši zmagoviti niz v karieri. Po poškodbi z nožem, ko se je branila roparja v stanovanju leta 2016, je to njen najmočnejši osvojen turnir. Pred dvema tednoma je osvojila St. Petersburg in danes je ponovno članica top10 na WTA lestvici!

O treh uspešnih tednih je povedala sledeče: "Ko poslušam o statistiki, se mi zdi vse skupaj neverjetno. Po 7 letih sem osvojila 2 turnirja zapored in bila uspešna še v pokalu FED. Res se mi je izplačalo zaprositi za posebno povabilo na turnirju v Rusiji. Ponosna sem na vse. Uspešna tranzicija iz dvorane na zunanja igrišča, kjer so drugačni pogoji. V 2. krogu sem proti Radwanski izgubila 1. niz in mislila, da bo to konec z nastopi. Nisem se mogla gibati in ne vem kako se je vse skupaj obrnilo. Morda so mi izkušnje iz tega dvoboja pomagale proti Carolini in Garbine. Odigrala sem nekaj velikih dvobojev tukaj in lepo je biti znova med top10"!