Petra Kvitova zmagovalka Prage

05.05.2018
PRAGA, ĆEŠKA - Drugopostavljena domača tenisška igralka turnirja serije WTA v Pragi je v finalu premagala Mihaelo Buzarnescu, ki je bila postavljena za 7. nosilko.

Čehinja Petra Kvitova je zmagala na peščenem teniškem turnirju serije WTA v Pragi. V finalu je po preobratu s 4-6, 6-2, 6-3 ugnala Romunko Mihaelo Buzarnescu.

Kvitova si je priigrala tretjo lovoriko v letošnjem letu, še posebej sladka pa je zadnja, saj jo je osvojila na domačih tleh turnirja J&T Banka Prague Open. Lani je bila gledalka po nesrečni poškodbi roke zaradi napada z nožem, letos je zmagovalka.

Po Sankt Peterburgu in Dohi, se dvalratna zmagovalka Wimbledona torej veseli tretjega letošnjega uspeha, a za slavje v Pragi je morala trdo delati. Sedmopostavljena Buzarnescujeva, ki je dopolnila 30 let, se je močno upirala in tudi dobila 1. niz. V nadaljevanju je Kvitova sprostila roko in uspela dobiti dva niza, v zadnjem druga češka tenisačica ni dopustila več brejk žoge tekmici.

J&T Banka Prague Open
Kategorija: WTA International
Kraj: Praga, Češka
Datum: 30.04.2018 - 05.05.2018
Podlaga: pesek
Nagradni sklad: $ 250,000

2-Petra Kvitova (Czech Republic) beat Mihaela Buzarnescu (Romania) 4-6, 6-2, 6-3