Williamsova izpadla, ostale favoritinje po pričakovanajih!

01.07.2013
Prva nosilka v ženski konkurenci je svojo pot zaključila že v osmini finala! Premagala jo je 23. nosilka Nemka Sabine Lisicki.

Lanska zmagovalka Wimbledona in prva favoritinja za končno zmago Serena Williams je pot tokrat zaključila že v osmini finala. Nemška predstavnica Sabine Lisicki je Williamsovo premagala z 6-2, 1-6 in 6-4 v nizih! Američanka je tako prekinila svoj niz 34-ih zaporednih zmag. Lisickijeva se bo v četrtfinalu pomerila z Estonko Kajo Kanepi.

Serena je po tekmi povedala: »Ta poraz zame ni šok, ker Sabine na travi res igra izvrstno. Ima res odličen servis, tako da sem že naprej vedela, da to ne bo lahka tekma.«

Zadnjo izjemno zanimivo igro si lahko ogledate v spodnjem posnetku:

Domačinka izpadla:

Po izjemno izenačenem obračunu je danes iz konkurence izpadla Britanka Laura Robson. V ponedeljek je morala premoč priznati Estonki Kaji Kanepi, ki je bila boljša z 7-6(6) in 7-5 v nizih. V dvoboju dveh odličnih serverk, so na koncu pretehtale izkušnje, Estonka je v najpomembnejših trenutkih zaigrala najbolje in se tako na koncu veselila zmage.

"Mislim da je bilo občinstvo danes zelo pravično do mene, kljub temu, da sem igrala proti domači igralki. Niso ploskali, ko sem delala dvojne napake ali ko sem zgrešila kakšnega od udarcev. Zelo, zelo sem vesela!" je po zmagi povedala povedala 28-letna Estonka.

Najzanimivejši trenutki obračuna med Kajo Kanepi in Lauro Robson:

Ostale favoritinje v skladu s pričakovnaji; Flipkensova prvič v četrtfinalu:

Ostale favoritinje so delo opravile v skladu s pričakovanji: Petra Kvitova je v dveh nizih s 7-6(6) in 6-3 premagala Španko Carlo Suarez Navarro, Kitajka Li Na je bila boljša od Italijanke Roberte Vinci z 6-2 in 6-0. Nekaj več težav od pričakovanj je imela le lanska finalistka Wimbledona Poljakinja Agnieszka Radwanska, ki je  izgubila prvi niz proti bolgarski predstavnici Cvetani Pironkovi s 6-4. Nato se je Poljakinja vendarle zbrala in naslednje 2 niza dobila z 6-3 in se po dveh urah in 15 minutah vendarle veselila zmage. Omeniti velja tudi dosežek Belgijke Kirsten Flipkens, ki se je pri svojih 27-ih letih prvič uvrstila v četrtfinale turnirja za grand slam. V današnjem dvoboju je s 7-6(2) in 6-3 premagala Italijanko Flavio Penetto.

20-Kirsten Flipkens (Belgium) beat Flavia Pennetta (Italy) 7-6(2) 6-3
8-Petra Kvitova (Czech Republic) beat 19-Carla Suarez Navarro (Spain) 7-6(5) 6-3

Pripravil: Izidor Kolar