Simona Halep po težki borbi do naslova v Montrealu!

13.08.2018
Prva igralka sveta Simona Halep je v ponovitvi letošnjega finala v Roland Garrosu premagala Američanko Sloane Stephens tudi v Kanadi! Tako sta zmagovalca v ženski in moški konkurenci (Rafael Nadal) št. 1 na lestvicah WTA ter ATP!

MONTREAL, KANADA - 26-letna romunska tenisačica Simona Halep (1. na WTA) je osvojila tretjo lovoriko letos. V finalu WTA Premier turnirja v Montrealu je po treh nizih premagala 25-letno Američanko Sloane Stephens (3. na WTA) s 7-6(6), 3-6, 6-4!

Kar 2 uri in 41 minut sta se borili igralki za naslov na prestižnem turnirju. Romunka je tu slavila tudi leta 2016. 1. niz je ponudil veliko drame. Halepova je že imela priložnost za vodstvo s 5-1, a ji ni uspelo in nepopustljiva Sloane je izenačila na 4-4. Kasneje je Simona naredila še en brejk za vodstvo s 5-4 toda tudi to ni bilo dovolj za osvojitev niza. Američanka je izničila prednost in odločala je podaljšana igra. Tu je Romunka začela s serijo napak in se hitro znašla v zaostanku z 1/5. Stephens je imela na to dve žogici za vodstvo v nizih pri 6/4, a je štiri naslednje točke dobila Simona in bilo je 1:0. Američanka je še bolj odločno začela 2. niz in izenačila na 1. V odločilnem 3. nizu je imela 3 priložnosti za vodstvo s 3-2, nasprotnica je vse izničila in kmalu povedla s 5-2. Romunka je igrala potrpežljivo na dolge izmenjave in silila Američanko v napake. Simona je prvo "match" žogico zapravila z dvojno napako na svoj servis in nato celo izgubila začetni udarec. Novi dve priložnosti je imela na servis Sloane, a tudi teh ni izkoristila in bilo je 5-4. V 10. igri je zapravila še nekaj priložnosti, na koncu ji je le uspelo dobiti servis in zmaga je bila tu!

Simona: "Res sem si želela dobiti servis, saj sem prej zapravila nekaj priložnosti za zmago. Tolka sem na polno in imela srečo, da sem dvoboj zaključila z asom. Vsakič, ko igram s Sloane moram igrati bolje in bolje, saj me ona prisili v to. Je resnično močna igralka, kompletna tenisačica. Po Roland Garrosu sem imela nekaj premora, a moja igra je še vedno tu. Zelo sem vesela in upam na nove naslove v prihodnosti"!

Sloane: "Čeprav sem danes izgubila, sem dala vse od sebe. Seveda sem malo žalostna, a izgubila sem proti prvi igralki sveta"!