Tursunov v kvalifikacijah Cincinnatija izločil Bedeneta!

10.08.2013
CINCINNATI, ZDA - Rus Dimitrij Tursunov je v kvalifikacijah mastersa v Cincinnatiju po treh nizih premagal Aljaža Bedeneta.

24-letni Aljaž Bedene ni imel lahkega žreba v kvalifikacijah ATP1000 turnirja v Cincyu. Že v uvodnem krogu je moral prekrižati lopar s tretjepostavljenim Rusom  Dimitrijem Tursunovom, ki je 43. igralec sveta. Moskovčan, ki  živi v  ZDA, je upravičil vlogo papirnatega favorita in zmagal po treh nizih s 6-7(3), 6-3,  6-3.

Ljubljančan se je dobro zoperstavil favoriziranemu Rusu in mu odvzel mero v uvodnem nizu. Niz je dobil po podaljšani igri po 54 minutah igre. Tursunov, ki je že leta 2006 zasedal 20. mesto na računalniški lestvici, je v zadnjem času v zelo dobri formi. To pričajo tudi njegovi rezultati, ko je v Washingtonu izločil Simona, Stepaneka in Matoševiča, proti kasnejšemu zmagovalcu Isnerju pa izgubil po treh nizih. To je dokazal tudi v drugem in tretjem nizu, ki jih  je z  Aljažem dobil po malo več kot 2 urah skupne igre.

Treba je dodati, da je Aljaž igral zelo dobro. Zadel je 18 asov (Tursunov 15), ob tem napravil osem dvojnih napak, na prvi servis pa dobil 82% točk. Vse to je bilo danes premalo za zmago proti odličnemu Rusu, ki bo verjetno na tem turnirju še mešal štrene najboljšim, čese prebije v glavni  del. Aljaž je za nastop v 1. krogu kvalifikacij prejel 1,270 USD, vsekakor pa gre lahko optimistično na naslednji turnir in nato na OP ZDA.