Wimbledon: Kavčič v naletu, dvoboj prekinjen zaradi dežja!

20.06.2011
WIMBLEDON - Dvoboj 1. kroga Wimbledona med Blažem Kavčičem in Tobiasom Kamkejem je zaradi dežja prekinjen pri rezultatu 6-3, 7-6, 1-5 za Nemca.

Na tretjem grand slamu sezone Wimbledonu se že uvodni dan niso izognili dežju. 'Žrtev' prekinjenega dvoboja pa je trenutno tudi najboljši slvenski tenisač Blaž Kavčič, ki v uvodnem krogu meri moči z nemcem Tobiasom Kamkejem.

Slovensko-nemški obračun je bil prekinjen v najbolj neprimernem trenutku za Ljubljančana, ki je po slabšem začetku ujel ritem in lovi zaostanek dveh nizov. Pravzaprav ima Blaž tretjega v svojem žepu, če ne bo prišlo do kakšnega neljubega presenečenja, saj vodi 5-1.

Tobisa Kamke je dobil prva dva niza v dvoboju s Kavčičem

24-letni Črnučan je dvoboj na igrišču številka 6, kjer je pred njim zmagal Grega Žemlja, začel slabo. Kamke je namreč izkoristil obe priložnosti za brejk in visoko povedel 4-0, na svoj servis pa prednost še povečal na 5-0. Šele tarat se je Kavčič prebudil in začel igrati tako kot zna. Uspelo mu je znižati za brejk, a prvi niz je bil 'že zdavnaj' izgubljen. V tem delu igre je imel Blaž le 36% prvi servis.

Tekma se je prelevila v velik boj za vsako točko in drugi niz je odločila podaljšana igra. Še pred tem sta oba prišla do enega brejka v nizu, tajbrejk pa je bolje odprl Blaž. Z dvema mini brejkoma je prišel do 3-0, potem pa je spet sledilo slabih pet minut. Nemec je napravil delni rezultat 6-0 in imel tri zaključne žoge za niz, izkoristil pa je drugo.

V tretjem nizu povsem drugačna zgodba. Kaljut je že v 1. igri poskrbel za odvzem servisa, z drugim zaporednim brejkom pa vse skupaj potrdil z visokih 4-0. Pri rezultatu 5-1 je začelo deževati in na Wimbledonu so že prvi dan morali pokriti igrišča. Ja, Blaž je bil v tem trenutku v naletu in upajmo, da po vrnitvi na zelenico nadaljuje tam, kjer je končal. Z dobrim začetnim udarcem in izkoristkom, je vrnitev v dvoboj na vidiku. Ajde Blaž...