Blaž Kavčič suvereno zmagal v 1. krogu močnega ATP 500 turnirja v Barceloni!

18.04.2011
Naš najboljši teniški igralec Blaž Kavčič nadaljuje z dobrimi rezultati v letošnji sezoni. Tokrat je zmagal v 1. krogu izredno močnega ATP 500 turnirja v Barceloni, kjer nastopa tudi št. 1 svetovnega tenisa Rafael Nadal!

Nasprotnik Blaža Kavčiča je bil Nemec Tobias Kamke, ki je bil lani izbran za novinca leta na ATP turneji, na računalniški lestvici pa se trenutno nahaja na 79. mestu kar je 8 mest višje od Blaža. Blaž Kavčič je suvereno kontroliral dvoboj ter v 1 uri in 24 minutah zmagal s 6:2, 6:3 v nizih! BRAVO BLAŽ!!

Obračun Kavčiča in Kamkeja je bil prvi na letošnjem peščenem turnirju v Kataloniji, kjer od najboljših manjkata le Novak Đoković in Roger Federer. 24-letni Črnučan je odigral fenomenalno, njegov servis pa je z ostalimi elementi igre deloval kot namazan. V prvem nizu je imel kar 86% uspešnost prvih zadetih servisov, na katere je dobil 72% točk (13/18), na tri druge pa je dobil eno točko, kar pa sploh ni bilo pomembno ob treh brejkih. V drugem nizu je Nemec dvignil svoj nivo pri začetnem udarcu, priigral pa si je tudi tri priložnosti za brejk, ki pa jih je Kavčič ukrotil. Blaž je še naprej držal vajeti igre v svojih rokah, ponujene 'šanse' pa takoj izkoristil. Prišel je do dveh odvzemov servisa (2/2) in rutinirano izločil vrstnika doma iz Lubecka, s katerim se do danes ni srečal še nikoli. Na koncu je naš teniški mojster osvojil 67 točk, kar 21 točk od Nemca.

Kaljut je v 1. krogu ATP turnirja serije 500 v Barceloni deklasiral tekmeca iz Nemčije

Skoraj 2 milijona ameriških dolarjev vreden turnir Blažu za vstop v 2. krog prinaša najmanj 10,110 evrov in 20 točk, vse to pa bo poskušal seveda nadgraditi z zmago nad naslednjim nasprotnikom. To bo zmagovalec dvoboja med Francozem Richardom Gasquetom in  Argentincem Juanom Ignaciom Chelo. Gasquet, ki je 9. nosilec turnirja v Barceloni, se letos nahaja v zelo dobri formi in njegov poraz proti argentinskemu veteranu bi bilo lepo presenečenje. Ajde Blaž.