Wimbledon: Slabi začetki nizov botrovali porazu Kavčiča!

25.06.2012
LONDON, VB - Najboljši slovenski teniški igralec Blaž Kavčič se s travnatega Wimbledona poslavlja po 1. krogu.

Potem, ko je Grega Žemlja na wimbledonskem igrišču številka 3 premagal domačina Josha Goodalla in se uvrstil v 2. krog, kjer bo igral s Fernandom Verdascom, je na 'osemko' stopil še prvi slovenski teniški lopar Blaž Kavčič.

25-letni Ljubljančan, ki je 74. igralec sveta ter je bil neposredno uvrščen v glavni del, je za uvod dobil neugodnega tekmeca Philippa Petzschnerja. Slabi začetki vseh treh nizov Kavčiča, ko je takoj oddal servisno igro, so botrovali porazu po treh nizih s 6-4, 6-4, 6-2.

Kavčič je tretjič zapored nastopil med 128 najboljšimi na prestižnem Wimbledonu, tudi tretjič pa je izpadel po 1. krogu. Nemec Philipp Petzschner je v vseh treh nizih že v uvodni igri prišel do brejka, povratka za Blaža pa ni bilo, kljub dobremu odporu v nadaljevanju, vsaj prvih dveh. 28-letnik iz Bayreutha, ki je v soboto igral finale ATP turnirja v Hertogenboschu (trava), je odlično držal servisne igre.

V 1. nizu je Nemcu uspel brejk v prvi igri, rutinirano pa je prednost držal do konca, enaka usoda pa je Kavčiča čakala v drugem delu tekme.  Petzschner je povedel 2-0 z brejkom, v 8. igri pa je Črnučan imel tri brejk priložnosti, ki bi ga vrnile v tekmo in niz. Po zapravljenih je tekmec dobil 2. niz in si je še bolj dvignil samozavest. Tudi tretji del je začel z odvzemom servisa, dokončno pa strl našega teniškega asa v 7. igri s četrtim v dvoboju.

Twitter: #slowim12

Petzschner je bil bolj agresiven, dobro je serviral, nekoliko več prihajal na mrežo, kar je osnova igranja na travi, s tem pa je tudi zlahka nadzoroval potek srečanja. Trenutno 101. tenisač sveta je dvakrat igral v 3. krogu Wimbledona, leta 2010 pa dvignil pokal za najboljšega v dvojicah skupaj z Avstrijcem Jurgenom Melzerjem. Ob koncu tekme je bila vsa statistika na strani nemškega igralca.