Žemlja preko 1. kroga na Challengerju v Italiji!

05.06.2012
CALTANISSETTA, ITALIJA - Drugi slovenski teniški igralec Grega Žemlja je uspešno začel na turnirju serije ATP Challenger v Italiji.

Grega Žemlja (129.) je v 1. krogu 64,000 evrov vrednega turnirja na peščeni podlagi ugnal Argentinca Guida Pello s 7-5, 7-6(6) .

Kranjčan je 8. nosilec dogodka v zahodnem delu Sicilije, s tri leta mlajšim Južnoameričnaom pa je igral prvič. Pella je trenutno na 208. mestu ATP lestvice.

V 1. nizu smo videli pet brejkov, tri na strani Žemlje, ki je imel vse skupaj 5 priložnosti (Pella 2/7), ta del pa je odločila boljša igra Slovenca na drugi servisni udarec, odločilni odvzem servisa pa mu je uspel ob koncu. V drugem nizu sta oba popravila začetni udarec, zaradi tega tudi ni bilo brejkov. Grega je do 12. igre oddal le tri točke na prvi servis, a se ga je tekmec držal 'kot klop' in izsilil tajbrejk. Vodstvo 4-1 v podaljšku še ni bilo dovolj veliko za miren konec, saj je Argentinec izenačil na 5-5 in imel pri 6-5 žogo za niz. Mini dramatični tajbrejk je Gorenjec zaključil s tremi vezanimi točkami.

Obračun je trajal 1 uro in 43 minut, Grega pa je zabeležil 7 asov (2 dvojni napaki), nasprotnik pa 3 ase in 6 dvojnih. Na koncu je bil razmerje osvojenih točk, kljub tesnemu rezultatu, zelo nagnjeno na stran Grege (90:75).

8 točk in 1,100 evrov je najmanj zaslužil Žemlja z vstopom v 2. krog, kjer se bo pomeril z zmagovalcem dvoboja Ivan Navarro (ŠPA) - Alejandro Gonzalez (KOL).