15-letna Kaja Juvan opozarja nase, vse opazili tudi na uradni strani ITF-ja

19.05.2016
Komaj 15-letna Kaja Juvan je najboljša slovenska mladinka na teniški lestvici, ta teden pa fantastično igra na enem najmočnejših turnirjev v Milanu.

Kaja Juvan, ime, ki si ga je vredno zapomniti. Najstnica že kar nekaj časa opozarja nase, od danes naprej pa so se ji posvetili tudi na uradni strani Mednarodne teniške zveze ITF.

Potem, ko so se starejše kolegice, Tamara Zidanšek, Nina Potočnik in Tamara Zidanšek že poslovile od mladinskih tekmovanj in tekmujejo na članskih turnirjih, je petnajstletna Kaja Juvan prevzela status najboljše mladinke. Z izjemnimi nastopi je Kaja že napredovala na 63. mesto mladinske teniške lestvice (trenutno 69.), ki je kombinacija nastopov v posamični konkurenci in dvojicah.

Varovanka trenerja Robija Cokana je na zadnjih dveh turnirjih Grade 2 prišla vse do finala, turnir v Milanu, ki spada med najmočnejše (Grade A) v mladinski konkurenci pa začela v kvalifikacijah. Internazionali d’Italia Junior Trofeo Bonfigli spada med pet turnirjev, ki so v sezoni in so po rangu takoj za Grand Slami.

Po uspešno opravljenih kvalifikacijah je Kaja zmagala tudi v 1. krogu, v 2. krogu pa presenetila eno najboljših mladink na svetu, 8. nosilko Jeleno Ribakino s 3-6, 6-2 in 6-3. Bravo Kaja! Leto starejša Rusinja je 18. mladinka sveta, v Milano pa je prišla po dveh zmagah, izgubila ni vse od mladinskega Grand Slama na OP Avstralije.

V osmini finala Juvanovo čaka dvoboj z 9. nosilko, 17-letno Charlotte Robillard-Millette iz Kanade, ki je 19. mladinka sveta, lani pa je bila najvišje na 4. mestu. Kaja je Kanadčanko letos že gladko premagala na turnirju v Traralgonu v Avstraliji.

Kajo lahko spremljate tudi na njenem uradnem Facebook profilu, kjer redno objavlja svoje uspehe. Zadnji prihaja prav s senzacionalne zmage nad postavljeno Rusinjo.