Izjemno! Kaja Juvan v finalu Milana, kjer je kot zadnja Slovenka slavila Srebotnikova leta 1997!

21.05.2016
MILANO, ITALIJA - Najboljša slovenska mladinska tenisačica Kaja Juvan je v velikem finalu zelo močnega turnirja v Milanu, ki spada v skupino Grade A.

Kakšen teden za komaj 15-letno Kajo Juvan. Najboljša slovenska mladinka, trenutno 69. na lestvici, je v velikem finalu enega najmočnejših mladinskih teniških turnirjev sveta. V Milanu je Kaja začela v kvalifikacijah, po seriji zmag, nanizala jih je kar sedem, pa je sedaj v velikem finalu in se bo borila za naslov. Favoritinje so padale kot zrele hruške, zadnja v vrsti pa je 6. nosilka in vrstnica Anastasja Potapova, 13. mladinka sveta.

Kaja Juvan se je vrinila med tri Rusinje v polfinale turnirja 57° Trofeo Bonfiglio, današnjo tekmico pa je potopila v skladu z njenim priimkom s 6-4, 4-6 in 6-2.

Zadnja slovenska zmagovalka omenjenega turnirja v Milanu je bla Katarina Srebotnik leta 1997, pred 19 leti pa pomnimo zadnje takšne uspehe slovenskih mladink, saj je Kata dobila še en tako močan turnir, istega leta pa je Tina Pisnik slavila na Orange Bowlu, ki spada v isti rang.

Po tekmi so seveda sledili intervjuji, avtogrami, nato pa regenracija za jutrišnji finale ob 12.30, ki ga lahko tudi neposredno spremljate na Super Tennis.

''Nasprotnica je začela zelo nervozno in Kaja  z več poguma dobi prvo igro., vseeno pa je tekmica ušla na 2-4. Nato Kaja zaigra bolj agresivno, stopi bližje črti ter dobi niz po dvojni napaki Potapove s 6-4. V drugem nizu je nasprotnica stopila na plin ter povedla 4-0. Kaja se je branila in ni mogla vzpostaviti ravnotežja. Pri tem rezultatu je šla Juvanova odločno znižala na 3-4. Do konca niza je bila igra zelo izenačena, žal pa je Kaja izgubila niz s 4-6. V tretjem nizu se je Kaja zavedala da bo zmagovalka tista, ki bo imela več poguma in pobudo v igri. Začela je igrati odločneje povedla 5-0 in imela 2 točki za zmago. Žal jih ni dobila in Potapova je v igri na vse ali nič znižala na 5-2. Takrat pa je Kaja zopet zaigrala kot zna, odigrala agresivno in dobila srečanje s 6-2. Neverjetno. Težko je najti prave besede ampak sedaj sva tukaj in gremo do konca'', je še poln vtisov po polfinalni zmagi sporočil Robi Cokan.