15-letna Kaja Juvan začela v kvalifikacijah, končala kot zvezda v velikem finalu

22.05.2016
MILANO, ITALIJA - Komaj petnajstletna Kaja Juvan se iz močnega mladinskega turnirja v Milanu vrača z vrhunsko uvrstitvijo - finalom.

19 let nazaj je Katarina Srebotnik kot zadnja slovenska tenisačica osvojila mladinski turnir Grade A, ki jih je v sezoni le pet. Ta teden je bila blizu temu uspehu 15-letna Kaja Juvan. Varovanka trenerja Robija Cokana, trenutno 69. mladinka sveta, je v Milano prišla kot kvalifikantka, končala pa je v velikem finalu kot nova in bodoča teniška zvezdnica.

Pot do zvezde je seveda dolga, a Kaja je na dobri poti, da uresniči sanje. Njen talent in fantastične igre so jo pripeljale vse do finala, kjer je danes morala priznati premoč favorizirani Rusinji, toda v tem tednu je dobila prostor tudi na uradni strani ITF-ja, spoznala pa jo je tudi svetovna teniška javnost. Intervjuji, dajanje avtogramov,...vse to je bilo ta teden na meniju pri Kaji, to pa spoznajo le velike igralke.

Finale tako močnega turnirja je vedno nekaj posebnega in ni lahko igrati in zmagati v prvem poskusu. Kaja se je pri rosnih letih prvič znašla v takšnem položaju, a žal je bila danes 5. nosilka Olesja Pervušina premočna. Leto starejša Rusinja je zmagala s 6-4, 6-0 in zasluženo dvignila lovoriko, kot 14. mladinka sveta pa je bila seveda tudi močno favorizirana proti Kaji, ki je začela v kvalifikacijah in nizala zmago za zmago ter šokirala kar nekaj veliko višje uvrščenih nasprotnic. Za nameček je Pervušina osvojila dvojno krono v Milanu, ima pa tudi točke na WTA lestvici, saj je 660. Letos je dobila že dva članska turnirja, lani enega, vse v Italiji, kar priča, kakšno nasprotnico je imela danes Juvanova nasproti mreže.

''No, moja pot se je končala v finalu. Bil je težek obračun in lahko bi igrala tudi bolje. Za mano je vseeno izjemen teden, hvaležna sem za vse, kar se mi je zgodilo na tem turnirju'', je sporočila Kaja in se seveda zahvalila vsem, ki ji stojijo ob strani. ''Upam, da se vidimo prihodnje leto''.

Kaja se je v glavnem delu srečala le z eno nepostavljeno igralko, v 1. krogu, nato pa je postala strah in trepet nosilk. Do sedaj je igrala le en Grade A turnir, zadnje OP Avstralije, sedaj pa je bila kar v finalu. Njena edina lovorika za sedaj prihaja iz turnirja na Lošinju (Grade 4), ki ga je osvojila lani septembra.