16-letna Nastja Kolar le še korak od uvrstitve v glavni del Bad Gasteina (WTA)!

10.07.2011
BAD GASTEIN, AVSTRIJA - Zelo mlada slovenska teniška igralka Nastja Kolar zelo dobro nastopa na močnem turnirju serije WTA v Avstriji. Do uvrstitve v glavni del ji manjka le še ena zmaga.

Še ne 17-letna Nastja Kolar, si lahko za rojstni dan, ki ga praznuje naslednji teden, pripravi darilo kar sama. Na 220,000 USD vrednem WTA turnirju v Bad Gastenu je v kvalifikacijah preskočila že drugo oviro in do glavnega dela jo loči le še ena zmaga.

Celjanka, ki je do sedaj na največjih teniških turnirjih igrala le v domačem Portorožu, ima zaradi omejeno števila nastopov, a svojo priložnost v avstrijskem smučarskem središču zelo dobro izkorišča.

Potem, ko je v prvem krogu izločila nekoč 35. na svetu Catalino Castano, je v 2. krogu kvalifikacij deklasirala domačinko Liso-Mario Moser, ki je nastopila kot povabljena igralka. Nastja je tekmico izločila s 6-1, 6-4.

Na osrednjem igrišču v Bad Gasteinu je Nastja, trenutno 305. na svetu, prevladovala v vseh elementih igre in nadigrala 20-letnico iz Avstrije. Prvi niz je dobila ekspresno. Hitro je povedla 3-0, nato pa proti koncu prišla še do enega brejka ter nasprotnici prepustila eno samcato igro. Drugi del je bil bolj izenačen. Avstrijka se je držala vse do 4-4, potem pa je Kolarjeva le strla njen servis in zaključila dvoboj po 1 uri in 8 minutah. Z vstopom v zadnji kvalifikacijski krog je že prišla do najmanj 10 točk in 860 ameriških dolarjev, toda Nastja je vsekakor sposobna premagati tudi naslednjo tekmico, saj ta ne prihaja iz liste nosilk.

Njena ovira na poti do prve uvrstitve v glavni del turnirjev serije WTA brez povabila bo Slovakinja Lenka Jurikova. 20-letna tenisačica iz Bratislave je na 253. mestu WTA lestvice, v uvodnem krogu kvalifikacij pa je izločila prvopostavljeno Evo Birnerovo, v drugem pa še Avstralko Jessico Moore. Jurikova je prejšnji teden v kvalifikacijah Budimpešte izločila Andrejo Klepač in čas je, da Nastja maščuje ta poraz Koprčanke.