Ruski borec (Davidenko) je ugnal švicarskega umetnika (Federer) in prišel v veliki finale Londona!

28.11.2009

LONDON, ANGLIJA - Ruski teniški igralec Nikolaj Davidenko je najmanj ponovil uvrstitev iz lanskoletnega Šanghaja in se je preko 1. igralca sveta Rogerja Federerja uvrstil v veliki finale zaključnega turnirja, ki se igra v londonski O2 Areni.

Pa mu je vendarle uspelo, bi lahko rekli, saj je Davidenko z zmago 6-2, 4-6 in 7-5 prvič v karieri ugnal švicarskega teniškega umetnika po dvanajstih porazih.

Roger Federer je končal letošnjo teniško sezono, ki mu je prinesla veliko veselja

Sam dvoboj je trajal 1 uro in 56 minut, po katastrofalnem prvem nizu (predvsem to velja za Federerja) pa smo gledali zelo vznemirljiv konec.

Takoj na začetku tekme je imel najbolj trofejni igralec na turneji prložnost za brejk, a mu ni uspelo, še več, njegova igra je povsem razpadla in 'Kolja' je na hitro prišel do prvega niza s 6-2. V nadaljevanju je Federer popravil svoj začetni udarec, pri 5-4 pa mu je uspel brejk, ki je prvi današnji polfinale odvlekel v odločujoči, tretji niz. Tu je Davidenku uspelo streti servis Švicarja pri rezultatu 6-5, a za zmago se je moral krepko potruditi in tudi ubraniti brejk priložnost Federerja.

Lanskoletnemu finalistu zaključnega turnirja (v finalu je izgubil z Djokovićem) je na koncu le uspelo ter je v 13. dvoboju končno ugnal Federerja, za nagrado pa bo jutri igral zadnji finale sezone proti zmagovalcu drugega polfinala Robin Soderling - Juan Martin del Potro.