Nadal, Del Potro in Murray brez težav v 1. krogu OP Avstralije; Karlović se je maščeval Stepaneku

18.01.2010

MELBOURNE, AVSTRALIJA - Slabo vreme je prvi dan grand slam turnirja v Melbournu dodobra razredčilo število odigranih dvobojev. Večino so jih končali tisti, ki so se pomerili na enem od dveh igrišč, ki imata streho.

Brez posebnih težav so v nadaljevanje prišli najboljši igralci sveta. Branilec naslova Rafael Nadal je naskok na 7. naslov s turnirjev za grand slam začel proti domačinu Petru Luczaku. Za zmago s 7-6, 6-1 in 6-4 je potreboval 2 uri in 34 minut, v dvoboju pa je zadel 11 asov in 35 neposrednih točk, odličen pa je bil tudi pri mreži (19/22).

''Mislim, da je Peter igral zelo dobro v prvem nizu'', je povedal 23-letni Rafa, ki je v tem delu tekme lovil zaostanek 3-5. ''Takrat je naredil manj napak kot jaz, no kasneje sem začel igrati bolj agresivno in rezultat je bil takoj viden''.

Rafa se je v 1. krogu potil približno 2 uri in pol

4. nosilec Juan Martin del Potro je Američanu Michaelu Russellu prepustil niz, a zmaga ni bila vprašljiva. 21-letni Argentinec bi se s končno zmago lahko vpisal v zgodovino tenisa kot prvi igralec v odprti dobi, ki mu je uspelo osvojiti prva dva turnirja za grand slam zaporedoma.

Lahko delo je imel eden od tihih favoritov Andy Murray, ki je Južnoafričanu Kevinu Andersonu prepustil le 4 igre, po treh zaporednih nizih pa je v 2. krog po pričakovanju prišel tudi najboljši ameriški tenisač Andy Roddick.

A-Rod že dolgo časa na zmago s turnirjev za grand slam. V Melbournu mi kaj takega ni uspelo še nikoli

Čilenec Fernando Gonzalez je pokvaril rojstni dan Olivierju Rochusu, drugi hrvaški igralec Ivan Ljubičić pa je deklasiral igralca z 'wildcardom', Avstralca Kublerja. Da gledalci niso šli spat slabe volje pa je poskrbel najbolj perspektivni avstralski teniški igralec Bernard Tomić, ki ima hrvaške korenine. S 6-3, 6-4 in 6-4 je izločil Francoza Rufina, ki je prišel iz kvalifikacij, tako kot Blaž Kavčič, ki je moral priznati premoč Waynu Odesniku iz ZDA.

Dvoboj med Ivom Karlovićem in Radekom Stepanekom je dobil Hrvat, ki se mu je tako maščeval za poraz v polfinalu pokala Davis, kjer je velikan iz Šalate kljub več kot 70 asom izgubil proti Čehu. Tokrat je bil dvoboj spet tesen, saj sta tekmeca spet igrala 5 nizov, Ivo pa je tokrat zadel pol asov manj (34) in presenetil Stepaneka, ki je v odlični formi. Tekmo so zaznamovali tudi hrvaški huligani, ki so jih morali pospraviti s stadiona.