Super dvoboj med Heninovo in Dementjevo dobila Belgijka!

20.01.2010

MELBOURNE, AVSTRALIJA - 2. krog na OP Avstralije med posameznicami je bil za nas vsekakor najbolj zanimiv zaradi dvoboja Polona Hercog-Aljona Bondarenko, ki ga je stežka dobila Ukrajinka s 6-4 in 7-5, vrhunec dneva pa je prišel v večernih urah po lokalnem času, ko sta se na Rod Laver Areni spopadli Justine Henin in Jelena Dementjeva. Belgijka je našla novo žrtev in zmagala po trilerju s 7-5 in 7-6.

Tisti, ki ljubi ženski tenis, je bil sigurno žalosten zaradi dejstva, da se bosta že v 2. krogu pomerili dve sijajni tenisačici ter bo morala ena zapustiti tekmovanje. Žal je takšen žreb.

Olimpijska zmagovalka iz Pekinga, Jelena Dementjeva, še enkrat več zapušča turnir za grand slam brez končne lovorike

Justine Henin in Jelena Dementjeva sta odigrali fantastičen in brez dvoma do danes najboljši dvoboj na OP Avstralije, ki je trajal 2 uri in 50 minut. Velika povratnica na teniška igrišča Justine Henin je v tej tekmi pokazala, da je vrhunsko pripravljena in je realno ob Sereni Williams in Kim Clijsters glavni favorit za zmago v Melbournu. Rusinja, ki je zmagala na pripravljalnem WTA turnirju v Sydneyu pred prvim grand slamom sezone, je spet računala na končni uspeh, a od tega ne bo nič. Še enkrat več je ostala brez možnosti za naslov.

V prvem nizu je Dementjeva imela nekaj težav z začetnim udarcem in prihodi na mrežo in Belgijka je prav vse kaznovala. Kakorkoli, niz je bil tako nepredvidljiv do 5-5, da sta obe prišli do dveh brejkov, ključni trenutek (morda tudi tekme) pa se je zgodil v 11. igri, ko je Dementjeva odigrala dva slaba bekend udarca in Heninova je prišla še do tretjega brejka.

V drugem nizu smo videli še bolj izenačeno borbo dveh vrhunskih teniških igralk, tako izenačeno, da so se gladalci razdelili na navijače ene in druge. Dementjeva je z vodstvom 2-0 Heninovi dala vedeti, da se ne bo predala kar tako, ko pa je povedla 4-2 smo mislili, da bomo gledali tretji niz. Kakšna zmota. Belgijka je iz zadnjih atomov moči potegnila poteze, ki so navdušile teniški svet in je dobila tri zaporedne igre, tekmici pa sta odšli v podaljšano igro, kjer je Moskovčanka že imela žogo za niz, a ji ni uspelo.

Ali bo sedemkratni zmagovalki turnirjev velike četverice Justine Henin uspel veliki met? (zmaga na OP Avstralije)

Zaradi dežja, ki je zmotil uvodni dan, je bilo odigranih še nekaj zaostalih dvobojev 1. kroga. Presenečenj ni bilo. Nosilke (Wozniacki, Azarenka, Zvonarjova) so se po dveh nizih uvrstile v 2. krog, v katerem smo videli še en zanimiv dvoboj. Belgijka Yanina Wickmayer, ki je morala igrati kvalifikacije (prešla jih je povsem brez težav) je danes veliko lažje premagala nasprotnico kot v 1. krogu, ko se je mučila do 10-8 v tretjem nizu. Njena žrtev je bila 12. nosilka Flavia Pennetta, ki je doživela podobno usodo kot Dementjeva. Rezultatsko jo je sicer odnesla veliko slabše, a je imela smolo pri žrebu, da je že v drugem krogu naletela na težko nasprotnico.

Rusinji Dinara Safina in Svetlana Kuznjecova sta pospravili s svojimi nasprotnicami po dveh zaporednih nizih, gladko pa se je v nadaljevanje uvrstila tudi osmopostavljena Srbkinja Jelena Janković, ki bo za vstop med 16 igrala proti Aljoni Bondarenko, Ukrajinki, ki je ustavila Polono Hercog.

Lanskoletna finalistka OP Avstralije se zaenkrat uspešno izmika oviram na poti do naslova, ki bi bil njen prvi v karieri na turnirjih za grand slam

Od nosilk sta turnir zapustili še dve. Katerina Bondarenko (30. nosilka) je izgubila proti Britanki Eleni Baltachi, 26. nosilka Aravane Rezai pa je pokleknila proti nemški kvalifikantki Angelique Kerber s 6-2 in 6-3.