Del Potro se je rešil 5. niza; Izpad Monfilsa

22.01.2010

MELBOURNE, AVSTRALIJA - Edini, ki si je v popoldanskih dvobojih 3. kroga na OP Avstralije izboril lahko pot in brez težav vstopil med 16, je bil Andy Murray.

Najboljši britanski teniški igralec je s 7-5, 6-1 in 6-4 premagal Francoza Florenta Serro. 5. nosilec je za zmago potreboval manj kot 2 uri, izkoristil pa je 7 brejk priložnosti od 16. Prebivalec Dunblana še nikoli ni igral v četrtfinalu turnirja na drugi strani sveta, to pa bi mu lahko uspelo, če bo v nedeljo prešel visokoraslega Američana Johna Isnerja, sicer 33. nosilca turnirja. Dvakrat je Murray izpadel v 4. krogu Australian Opna, leta 2007 ga je ugnal Nadal, lani pa mu je nadaljevanje v tej fazi tekmovanja preprečil Fernando Verdasco.

Podpora s tribun za Andya Murraya

Škot dobro ve, da ne bo lahko, saj se bo soočil z enim najboljših serverjem na turneji. Američan je danes presenetil temnopoltega francoskega igralca Gael Monfilsa, za zmago s 6-1, 4-6, 7-6(4), 7-6(5) pa je zadel 73 'winner' udarcev, vključujoč 23 asov. ''Zelo sem ponosen kako sem igral v ključnih trenutkih tekme'', je bil zadovoljen Isner, ki je prišel do ene največjih zmag v karieri. 24-letnik je trenutno na 28. mestu teniške lestvice ATP, za sabo pa ima 7 zaporednih zmag, kajti dobil je zadnji turnir serije ATP v Aucklandu, ko je v finalu premagal Arnauda Celementa.

Igralec iz Tampe John Isner je izenačil uvrstitev iz OP ZDA 2009, ko je igral v 4. krogu

7. nosilec Andy Roddick in 11. nosilec Fernando Gonzalez se bosta udarila za mesto v četrtfinalu potem, ko sta oba danes premagala nasprotnika v 3. krogu. Roddick, štirikratni polfinalist OP Avstralije, je po 3 urah in 32 minutah na Rod Laver Areni prešel Španca Feliciana Lopeza, prav vsi nizi pa so bili zelo izenačeni. Rezultat 6-7(4), 6-4, 6-4, 7-6(3). Lopez je dobil prvi niz, kar mu je proti Američanu uspelo šele drugič v šestih medsebojnih dvobojih, naslednje tri pa je Roddick vknjižil na svoj račun, zadnjega po tajbrejku, kjer je nasprotnika pustil na treh točkah. 27-letni Teksačan letos še ne pozna poraza (8-0), dobil je namreč prvi turnir sezone v avstralskem Brisbanu.

Fernando Gonzalez se je proti Kazhstancu Koroljevu kar dvakrat vračal iz zaostanka za niz. Ko je izenačil in izsilil 5. niz, je takoj na začetku z brejkom povedel 2-1 in 53. igralcu sveta ni več dovolil, da se mu približa. V odlločilnem nizu je Čilenec na svoj servis izpustil le 5 točk. Nekdanji finalist Melbourna ima z Roddickom razmerje 3-8 (na trdi podlagi 3-6). Nazadnje sta se srečala v 4. krogu OP ZDA, kjer je Američan zmagal po treh zaporednih nizih.

29-letni Čilenec Fernando Gonzalez je leta 2007 že okusil slast igranja v finalu OP Avstralije

Težek dvoboj pa je spet igral Juan Martin del Potro. Četrtopostavljeni Argentinec je za las ušel ponovnemu igranju petih nizov, Nemca Floriana Mayerja je namreč zlomil v zadnjih trenutkih 4, niza z rezultatom 6-3, 0-6, 6-4 in 7-5.

Zmagovalec Flushing Meadowsa, zadnjega turnirja za grand slam v letu 2009, je že v 1. krogu igral štiri nize, pred dvema dnevoma pa je Jamesa Blaka ugnal šele v 18. igri petega niza. Tudi proti Nemcu ni veliko manjkalo, da bi se tekma podaljšala v odločilni niz, saj je 60. igralec sveta Mayer v 4. nizu prišel do brejka in povedel 4-2. No, 4. nosilec je z ribrejkom izenačil, v 11. igri pa s še enim odvzemom servisa povedl, toda za zmago je moral prej ubraniti še dve brek priložnosti Mayerja.