Velikan s predmestja Zagreba opravil z Ljubičićem in prihaja na sestanek z Nadalom!

22.01.2010

MELBOURNE, AVSTRALIJA - Ivo Karlović je v dvoboju rojakov iz sosednje države po štirih nizih ugnal Ivana Ljubičića in si s tem odprl možnost, da se bo boril za četrtfinale OP Avstralije. V 4. krogu ga čaka branilec naslova Rafael Nadal.

Velika borba vrstnikov, Iva in Ivana, je v Hisense Areni trajala 3 ure in 1 minuto, kot zmagovalec pa je iz nje izšel Karlović z rezultatom 6-3, 3-6, 6-3, 7-6(7). Za igralca, ki je doma iz predmestja Zagreba, Šalate, je to tretji nastop v 4. krogu turnirjev za grand slam, po Wimbledonu 2004 in 2009.

Karlović je v dvoboju dveh odličnih serverjev prišel do 2 brejkov od 10 priložnosti, po eno pa je izkoristil v 1. in 3. nizu. Izstrelil je 34 asov, povprečje hitrosti njegovega prvega servisa pa je bilo neverjetnih 212 km/h, s tem, da je 'upalil' tudi 229 km/h. Dvobj je bil odločen v tajbrejku 4. niza, kjer je imel Karlović mirnejše živce. Prva zaključna žoga mu je spolzela skozi prste (7-6), no, drugo je izkorstil pri 8-7 ter si priboril vstopnico za igranje z branilcem naslova, Rafaelom Nadalom.

Večernji dvoboj na Hisense Areni je pripadel hrvaškima igralcema

2. igralec sveta iz Malorke, je prav tako potreboval 4 nize, da se je kvalificiral v osmino finala. S 6-4, 6-2, 2-6 in 7-5 v nizih je zlomil odpor žilavega Nemca Philippa Kohlschreiberja. Tekma je bila na dokaj visokem nivoju za 3. krog, Rafa pa je v Rod Laver Areni še petič premagal Philippa, ki v prveh dveh nizih ni imel veliko možnosti. Nadal je rutinirano povedel in je potreboval le še niz za gladko zmago, s tem pa se Nemec ni strinjal. Ko je končno izkoristil 10 priložnost za je v tretjem nizu dobil zalet. V 7. igri je ubranil tri priložnosti Nadala za izenačenje, v naslednji pa še enkrat ukradel servis ter znižal na niz zaostanka. V četrtem nizu si je Rafa lahko oddahnil šele v 11. igri, ko je dokončno strl servis Kohlschreiberja in zmagal po 3 urah in 30 minutah.

Veselje Nadala po zmagi nad Nemcem Philippom Kohlschreiberjem

Wawrinka žalosten zaradi poraza s Čilićem

V osmini finala se je znašel tudi Marin Čilić, ki je po izgubljenem prvem nizu proti Stanislasu Wawrniki nato preobrnil rezultat. Švicar je takoj po dvoboju odpotoval domov, delno tudi zaradi tega, ker je njegova žena Ilhan noseča. ''Spet sem zatajil. Spet sem izgubil proti igralcu iz prve dvajseterice. Vedno 'kiksnem' v najbolj pomembnem trenutku. Enostavno ne vem, kako naj premagam najboljše igralce. Če bi znal rešiti ta problem, bi to že zdavnaj napravil'', je bil žalosten wawrnika po izgubljenem dvoboju z Marinom, ki se bo za četrtfinale pomeril s Juanom Martinom del Potrom.

Stanislas je bil po dvoboju zelo žalosten. ''Nikakor mi ne uspe premagati višje uvrščenega igralca''.

Kateri so današnji ostali udeleženci 4. kroga v moškem delu tekmovanja pa si lahko preberete tukaj.