Serena Williams je porabila kar 23 minut, da je osvojila servis-igro za 6-0!

23.01.2010

MELBOURNE, AVSTRALIJA - Prav nikakršni presenečenj ni bilo danes ponoči po našem času na OP Avstralije v posamični konkurenci za dekleta. Še najbolj zanimiva vest je, da je Serena Williams porabila kar 23 minut, da je osvojila igro na svoj servis pri rezultatu 5-0.

Sestri Williams sta oddelale svoj posel v dveh nizih, čeprav ni šlo čisto gladko. Branilka naslova Serena je odigrala briljantnih uvodnih 15 minut. Povedla je 5-0 in nasprotnici na drugi strani mreže Carli Suarez Navarro prepustila vsega 6 točk, sama pa sploh ni naredila napake. Potem je sledil nerazumljiv mrk.

'3 down 4 to go' . Serena je vedno bližje ubranitvi nalova

Kar 13 izenačenj, 9 nevsiljenih napak in 6 ubranjenih žog za brejk, je potrebovala Serena, da je rešila igro na svoj začetni udarec, vse skupaj pa se je zavleklo na 23 minut, osem več kot je potrebovala za prvih 5 iger. Potem, ko je Španki zavezala kravato, je drugega dobila s 6-3 in končala dvoboj.

''Brez dvoma je bil to najtežje osvojeni niz z rezultatom 6-0'', je rekla Serena, ki bo v 4. krogu igrala s Samantho Stosur, ki je bila s 6-4 in 6-1 boljša od Italijanke Alberte Brianti.

Francesca Schiavone (17. nosilka) je še enkrat dokazala, da ji odgovarja igra Agnieszke Radwanske. Z zmago 6-2, 6-2 in uvrstitvijo v 4. krog je izenačila svojo najboljšo uvrstitev na prvem grand slamu, Poljakinjo pa je premagala še četrtič v četrtem medsebojnem dvoboju. Francesca bo za preboj v četrtfinale igrala z Venus Williams, 6. nosilko turnirja, ki je s 6-1 in 7-6 ugnala domačinko Casey Dellacqua.

Venus Williams navdušje z igrami in spodnjimi hlačkami v barvi kože

Suvereno je svoje delo opravila Belorusinja Viktorija Azarenka. 7. nosilka je z 10 zaporedno vezanimi igrami povedla kar 6-0 in 4-0, do konca pa je Italijanki Garbin le pustila, da se je vpisala na semafor. Največji aplavz na dvoboju je dobila Garbinova, jasno, ko je dobila 5. igro v drugem nizu, ob tem pa se je tudi sama zabavala.

Gisela Dulko, ki je v 2. krogu domov poslala Ano Ivanović, je kovčke sedaj spakirala tudi sama. S 6-1 in 7-5 jo je izločila Rusinja Vera Zvonarjova, Kitajka Li Na pa je premagala Slovakinjo Danielo Hantuchovo.