Thomaz Bellucci je prvi peščeni zmagovalec sezone!

08.02.2010

SANTIAGO, ČILE - Brazilec Thomaz Bellucci (35. na ATP) je zmagovalec prvega turnirja na pesku v sezoni 2010, v čilenskem mestu Santiago.

Za 22-letnega Belluccija je to drugi naslov v karieri, na turnirju Movistar Open pa je postal prvi brazilski zmagovalec po Gustavu Kuertnu-Gugi, ki mu je veliki met uspel leta 2000. Zanimivo, da je bil Kuerten zadnji zmagovalec turnirja, ki je takrat prav tako potekal v Santiagu, od leta 2001-2009 pa so se teniški igralci merili v Vina Del Maru.

''Lepa prispodoba'', je na to dejal Bellucci, ko so mu omenili ta podatek. ''Guga je bil številka 1 na svetu, ko se je turnir tu odvijal zadnjič, jaz pa komaj stopam na veliko sceno. Bil je odličen teden in zelo sem srečen, da sem prišel do končne zmage''.

Brazilec, ki igra z levo roko, je v finalu premagal Argentinca Juana Monaca s 6-2, 0-6 in 6-4. Prvi niz je veliko bolje začel kasnejši zmagovalec, ki je povedel 4-0, toda Monaco se je pobral in znižal na 4-2, toda do niza ni zmogel. Z mnogo boljšim odstotkom zadetih prvih servisov je Monaco v drugem nizu Bellucciju zavezal kravato, kar je pomenilo, da mu je kar trikrat odvzel servis.

Thomaz Bellucci je novi naslednik Gustava Kuertna-Guge

V tretjem, odločilnem nizu, je bila prelomnica v 5. igri, ko je Brazilcu uspel brejk, na koncu pa je bilo to dovolj, da je slavil po 2 urah in 4 minutah. Bellucci je na turnirju kar štirikrat igral tri nize, vključujoč dramatični polfinale, ko je izločil domačega favorita, branilca naslova in 1. nosilca Fernanda Gonzaleza.

Kot zmagovalec je Thomaz Bellucci dobil 250 točk in ček v višini 64,450 USD, Monaco pa je zaslužil 35,980 USD in 150 točk.