Dementjeva v finalu Pariza s Šafarovo!

13.02.2010

PARIZ, FRANCIJA - V finalu ženskega teniškega turnirja serije WTA Premier bosta loparja prekrižali Jelena Dementjeva in Lucie Šafarova.

Čehinja se je uvrstila v veliki finale po zmagi nad drugopostavljeno Italijanko Flavio Pennetto, ki je dobil prvi nis s 6-4. Z boljšo igro predvsem na svoj drugi servis je Šafarova v drugem nizu izenačila razmerje moči in odločitev je padla v tretjem, kjer je 23-letna igralka iz Brna izkoristila edino priložnost za brejk ter si priborila še en nastop v glavnem mestu Francije, ki bo v tem tednu verjetno najtežji, saj se bo za svojk peti naslov v karieri pomerila z Jeleno Dementjevo.

Lucie Šafarova je nazadnje slavila na WTA turnirju leta 2008 v Forest Hillsu

Rusinja je čez polfinale prišla podobno kot Čehinja. Po izgubljenem prvem nizu je dobila naslednja dva in jutri bo imela priložnost, da se bolje izkaže kot lani, ko je zadnji, odločilni dvoboj za lovoriko izgubila z domačinko Amelie Mauresmo, sedaj že upokojeno teniško igralko.

Mauresmojeva se je prav na tem turnirju GDF Suez Paris Open (v sredo) svečano poslovila od njenih privržencev.