David Ferrer vrnil udarec Juanu Carlosu Ferreru!

28.02.2010

ACAPULCO, MEHIKA - Potem, ko je v zadnjem nedsebojnem dvoboju Španec Juan Carlos Ferrero premagal rojaka Davida Fererreja v finalu turnirja v Buenos Airesu, je tokrat slavil David Ferrer.

Na 702.000 evrov vrednem turnirju v Acapulcu, se je rezultat v finalu glasil 6:3, 3:6, 6:1 v nizih za Davida Ferrerja. To je bil njegov 8. osvojeni ATP turnir v karieri, nazadnje pa je slavil leta 2008!

Mlajši od Špancev David Ferrer, je tako preprečil 15. zaporedno zmago Juana Carlosa Ferrera in se rojaku oddolžil za poraz v finalu Buenos Airesa prejšnji teden. Ferrero je svoj najdaljši niz zaporednih zmag dosegel leta 2002, ko je bil uspešen 16 x zapored in je na to leta 2003 prišel na 1. mesto ATP lestvice!

David : "Bil sem bolj agresiven in udarjal močneje. V Buenos Airesu je bilo obratno. Fizična moč je odločila dvoboj, ki je bil izenačen po dveh nizih, a v tretjem je Juan začel padati in jaz sem to izkoristil".

''Bil je dober dvoboj. Borila sva se za vsako točko, v začetku tretjega niza pa je po mojem mnenju David igral veliko bolje od mene in to je odločilo tekmo. Psihično je bilo zelo težko. razlika od preteklega tedna je bila ta, da nisem bil sposoben napadati njegove igre'', so besede poraženca po tekmi, Juana Carlosa Ferrera.

Zmagovalec David Ferrer je dobil 500 točk in 227,000 USD, J.C.Ferrero pa 300 točk in ček v višini 106,500 USD.