Ernests Gulbis letos ne bo več pretil, vsaj na Roland Garrosu ne!

23.05.2010

PARIZ, FRANCIJA - 23. nosilec letošnjega peščenega turnirja za Grand Slam in eden tihih favoritov Ernests Gulbis, je izpadel že v 1. krogu.

21-letni Latvijec, ki se nahaja v izjemni formi in je na turnirju serije masters v Rimu izločil Rogerja Federerja, v polfinalu pa je Nadala stisnil v kot in ga mučil do konca tretjega niza, je v 1. krogu Roland Garrosa po zaostanku 4-6, 2-6, 0-1 predal dvoboj domačinu Julienu Benneteauju. Latvijca je poškodba mučila vse od izgubljenega prvega niza.

Gulbis je v Parizu pred dvema letoma igral v četrtfinalu, a danes ga je poškodba preveč ovirala, da bi nudil boljši odpor sedem let starejšemu Farncozu, ki je na Roland Garrosu tudi že igral v četrtfinalu leta 2006.

Julien Benneteau je vodil z dvema nizoma prednosti, preden je njegov tekmec Ernests Gulbis predal dvoboj

Izjemno dobro je začel tekmovanje tudi finalist in krvnik Rafaela Nadala na lanskoletnem OP Francije, Šved Robin Soderling. Nasprotniku Recoudercu je že v prvem nizu zavezal kravato, nato pa rutinirano dokončal delo s končnim rezultatom 6-0, 6-2, 6-3. Skandinavec se nahaja v istem delu žreba kot Roger Federer, s katerim je izgubil lanski finale.

Pričakovano so v 2. krog prišli 10. nosilec Marin Čilić, 11. nosilec Mihail Južni, 29. nosilec Albert Montanes in 23. nosilec Guillermo Garcia-Lopez. Prav vsi niso imeli nobenih težav s tekmeci na drugi strani mreže, si je pa vozovnico za 2. krog stežka priigral desetopostavljeni domačin Jo-Wilfired Tsonga, ki je za zmago proti Nemcu Danielu Brandsu potreboval pet nizov, pa še to je zadnjega dobil, ko mu je uspel brejk v zadnjih trenutkih.

Oba lanskoletna finalista Roland Garrosa Robin Soderling (na sliki) in Roger Federer, se nahajata v zgornji polovici žreba

S slabimi predstavami nadaljuje Srb Janko Tipsarević. Njegov sedmi nastop na rdečem pariškem pesku je bil končan v vsega 76 minutah, kolikor je bilo potrebno za zmago 70. igralcu sveta Alejandru Falli iz Kolumbije. Janko ima sicer že od marca težave s poškodbo, ko je v Indian Wellsu predal dvoboj Thiemu De Bakkerju. No, od takrat naprej je izpustil nekaj turnirjev, na tistih kjer je igral, pa je izpadel že v uvodnem nastopu.