Lacko in Yani sta odigrala enega najdaljših dvobojev v zgodovini Roland Garrosa; Federer do lahke zmage

24.05.2010

ROLAND GARROS - Slovak Lukas Lacko in Američan Michael Yani sta izenačila rekord odigranih iger v zgodovini Roland Garrosa, od kar so leta 1973 uvedli tajbrejk. Tekmeca sta na koncu prišla kar do 71 iger.

Dvoboj 1. kroga je Lacko dobil s 4:6, 7:6 (7:5), 7:6 (7:4), 6:7 (5:7), 12:10, potem ko je Slovaku uspel prvi brejk v 21. igri petega, odločilnega niza. Skuapj sta odigrala kar 71 iger in izenačila rekord, ki je bil postavljen še v dveh posamičnih dvobojih v zadnjih 36.letih. Najdaljši obračun po igrah je bil odigran leta 1955, ko je bil le ta zaključen po 76.igrah.

Tekma med Lackom in Yanijem je trajala 296 minut ali 4 ure in 56 minut! Kot zanimivost naj dodamo, da sta najdaljši dvoboj v odprti dobi OP Francije odigrala Francoza Santoro in Clement, ki sta leta 2004 na igrišču preživela 6 ur in 33 minut, odigrala pa sta prav tako 71. iger (6-4, 6-3, 6-7, 3-6, 16-14).

Slovak Lukas Lacko je potreboval 4 minute manj kot 5 ur ter 71 iger, da je v 1. krogu OP Francije premagal Američana M.Yanija

Sicer pa je na vročem pariškem pesku (temperatura je danes dosegla 30' C) dobro začel tudi branilec naslova Roger Federer, ki je na Roland Garros prvič po devetih letih prišel brez končne zmage na peščenem turnirju. V 1. krogu je premagal Petra Luczaka s 6-4, 6-1, 6-2, v drugem pa ga čaka Alejandro Falla, Kolumbijec, ki je včeraj deklasiral Janka Tipsarevića. Avstralec je Švicarju le v prvem nizu nudil dokaj dostojen odpor, nadaljevanje pa je Federerju predstavljalo le lažji trening pred naslednjimi obračuni.

Srb Novak Đoković je na štartu letošnjega Roland Garrosa prepustil niz Kazahstancu Jevgeniju Koroljevu, a konec koncev je bil prepričljiv. Za vstop v drugi krog je potreboval 2 uri in 8 minut, v treh nizih, ki jih je dobil, pa je zelo dominiral.

Stadion Susanne Lenglen, kjer sta se danes merila Novak Đoković in Jevgenij Koroljev

'Noro' predstavo je prikazal Španec Daniel Gimeno-Traver, ki je Rusu Dimitriju Tursunovu v vsakem nizu prepustil le eno igro ter zmagal s trikrat po 6-1. Čeh Tomas Berdych je v treh zaporednih nizih izločil Čilenca Aguilarja, John Isner pa Andreja Golubeva.

Za največje presenečenje prvega dela dneva je poskrbel Nemec Julian Reister, 165. igralec sveta, ki je brez izgubljenega niza odpravil Feliciana Lopeza.

Viktor Troicki je prvič v karieri premagal Španca Tommya Robreda, ki je bil 21. nosilec turnirja. Večina statistike je bila na koncu Srba, ki je zmagal po treh nizih s 6-4, 6-4, 6-3, njegov naslednji nasprotnik pa je Carsten Ball iz Avstralije. Le ta je presenetil Nemca Philippa Petzschnerja po pravem maratonu in na koncu slavil z rezultatom 3-6, 6-7, 6-2, 7-5, 9-7.

Carsten Ball je v še eni mratonski tekmi dneva izločil favoriziranega Philippa Petzschnerja