Današnji dan pri dekletih v skladu s pričakovanji!

24.05.2010

ROLAND GARROS - V 2. krog teniškega turnirja za Grand Slam Roland Garros pri dekletih, so danes naporedovale prav vse favoritinje.

Najvišje postavljene so kot po pravilu dobile svoje dvoboje po dveh zaporednih nizih. Danka Caroline Wozniacki, ki je v Pariz prišla s petimi porazi v zadnjih osmih srečanjih, je v uvodnem krogu po 69 minutah izločila Alo Kudrijavčevo iz Rusije. S 13 'winnerji' in devetimi nevsiljenimi napakami, je na koncu slavila s 6-0, 6-3.

Njena naslednja tekmica bo Tathiana Garbin, ki je po izgubljenem prvem nizu preobrnila rezultat proti Kristini Barrois.

Caroline Woznaicki je 3. igralka sveta in 3. nosilka Roland Garrosa

Odlično je začela tekmovanje na peščeni podlagi Roland Garrosa tudi kraljica WTA Toura Serena Williams, ki je tu lovoriko dvignila leta 2002. Američanka ima v svojem žepu že 12. naslovov za Grand Slam, danes pa je v uvodnem krogu s 7-6, 6-2 odpravila Stephanie Voegele iz Švice.

Na sceno sta stopili tudi obe najboljši srbski tenisačici Jelena Janković in Ana Ivanović. Lepa Ana, zmagovalka OP Francije leta 2008, je po zmagi nad Tajvanko Čang Kaj Čen prišla na muho Rusinji Alisi Klejbanovi, s katero ima negativen rezultat (1-2). Jankovićeva, 4. nosilka letošnjega RG-ja, je z gladko zmago proti Avstralki Aliciji Molik 6-0, 6-4 najavila naskok na prvo lovoriko s turnirjev največje četverice, ki se ji izmika že celo kariero.

Ana Ivanović je po pariški zmagi leta 2008 prišla na sam vrh teniške lestvice WTA, a njena vladavina ni trajala dolgo

Rusinja Jelena Dementjeva je pokazala lekcijo tenisa mladi Hrvatici Petri Martić, Avstralka Samantha Stosur pa je preprečila nadaljevanje Romunki Simoni Halep, ki bi verjetno prišla vsaj kakšen krog višje, če ne bi naletela na izvrstno igralko iz dežele 'tam spodaj'.

Že zgodaj popoldne si je 2. krog zagotovila najboljša Slovenka Polona Hercog, ki je s 6-3, 6-0 deklasirala Japonko Misaki Doi. Njena naslednja nasprotnica bo Čehinja Lucie Safarova.