Schiavonejeva na travi ni tako dobra kot na pesku; Skoraj popoln dan za ruske tenisačice

21.06.2010

WIMBLEDON - Teniški svet je pogeld usmeril na Grand Slam turnir, ki se naslednja dva tedna igra na slovitem Wimbledonu.

Že prvi dan je nastopila tudi edina in najboljša naša teniška igralka Polona Hercog ter ga tudi hitro zapustila, saj jo je s 6-1, 6-4 premagala Kazahstanka Jaroslava Švedova. Izmed nosilk jo je najslabše odnesla kraljica Roland Garrosa Francesca Schiavone, ki je morala ob koncu dvoboja stisniti roko Rusinji Veri Duševini.

Z 20. zadetimi winnerji in v manj kot uri, se je v 2. krog prebila Belgijka Kim Clijsters, sicer 8. nosilka turnirja. Kim se je na Wimbledon vrnila po štirih letih, na sveti travi pa je dvakrat igrala v polfinalu, to pa je tudi edini turnir iz velike četverice, kjer odlična Belgijka še ni igrala v finalu. Njena naslednja nasprotnica bo Karolina Šprem, Hrvatica, ki je v dvoboju prvega kroga prišla do zmage proti Američanki Bethanie Mattek-Sands.

Kim na Wimbledonu nastopa prvič po štirih letih

4. nosilka Jelena Janković je s 6-3 in 7-6 izločila nekdanjo mladinsko zmagovalko Wimbledona in največji britanski up Lauro Robson. Jeleni je bil to prvi dvoboj na travi v letošnji sezoni, Lauri pa prvi na osrednjem igrišču v članski kokurenci. Jankovićeva bo za vstop v 3. krog igrala s Kanadčanko Alexandro Wozniak, ki je danes s 7-5, 7-5 ustavila Grkinjo Eleni Daniilidou, Solunčanko, ki se je v glavni del prebila iz kvalifikacij, kjer je pometla s tekmicami - tudi z našo Mašo Zec-Peškirič.

Nadja Petrova je ena od osmih Rusinj, ki so si danes priigrale 2. krog

Pravzaprav je bil danes fenomenalen dan za ruske predstavnice, saj se jih je kar 8 uvrstilo v naslednji krog, spodrsnilo je le Ani Lapuščenkovi, pa še ta je igrala s favorizirano Bolgarko Tsvetano Pironkovo. V 2. krog so po vrsti prišle že omenjena Vera Duševina, Nadja Petrova, Vera Zvonarjova, Alisa Klejbanova, Marija Kirilenko, ki se je rešila izpada v tretjem nizu, Regina Kulikova in Ala Kudrijavčeva ter Jekaterina Makarova.

Dobro je začela svojo misijo na letošnjem travnatem Grand Slamu tudi nekdanja finalistka Marion Bartoli, prav nič nista za njo zaostajali tudi obe ostali Belgijki Justine Henin in Yanina Wickmayer. Američanka Venus Williams, ena prvih favoritinj turnirja, je s 6-3, 6-2 izločila Rossano De Los Rios.

Venus Williams bo tokrat moške poglede privabljala s snežno belimi hlačkami

S turnirja v vseangleškem klubu se poslavlja tudi Ana Ivanović. Srbkinja je daleč od nekdanje forme in njen izpad ni več takšno presenečenje, še posebej proti Izraelki Shahar Peer, ki je letos zelo konstantna v igri. 23-letna Peerova, ki je 13. nosilka turnirja, je zmagala s 6-3, 6-4.