Nadal rutinirano v 2. krog Wimbledona!

22.06.2010

WIMBLEDON - Prvi igralec sveta Rafael Nadal se je v torek uvrstilv drugi krog turnirja za Grand Slam v Londonu, potem ko je premagal Japonca Keja Nišikorija s 3-0 v nizih.

To je bil prvi dvoboj Nadala na Wimbledonu po osvojitvi naslova leta 2008, saj je lani zaradi poškodbe kolen odpovedal nastop 'tik pred zdajci'. Španec je v obračunu z Japoncem popolnoma dominiral, ki si je nastop na tretjem Grand Salmu sezone zaghotovil s posebnim povabilom organizatorja. 24-letni Nadal je le enkrat izgubil svoj servis ter prišel le do 16 nevsiljenih napak. V 2. krogu ga čaka Nizozemec Robin Haase, ki je pred tem izločil Američana Jamesa Blakeja.

Rafael Nadal se je vrnil na mesto zločina, kjer je prekinil vladavino Rogerja Federerja (2008) in malo kasneje tudi zavzel 1. mesto na teniški lestvici ATP

Svoj prvi nastop je po željah britanskega naroda opravil tudi Andy Murray. 4. nosilec bo letos spet v središču pozornosti in na pladnju britanskih medijev, ki na zmagovalca turnirja za Grand Slam nestrpno čakajo že 74 let. No, Škot je po malo bolj izenačenem prvem nizu stopil na plin ter s 7-5, 6-1, 6-2 povozil Čeha Jana Hajeka. Treba je dodati, da je Murray na Wimbledon prišel z zelo slabimi rezultati in verjetno vsi na otoku upajo, da jo bo našel prav v naslednjih 12 dneh.

Brez težav se je v naslednji krog uvrstil tudi dvakratni zaporedni finalist OP Francije Robin Soderling, ki je prešel Američana Robbya Gineprija, pridružili pa so se mu tudi David Ferrer, Jo-Wlfried Tsonga, Mihail Južni in Sam Querrey, ki je Stahovskemu hitro odvzel dva niza, nato pa je Ukrajinec v tretjem pri 1-2 dvoboj predal.

Andy verjetno tudi spi na wimbledonski travi, da bi le prekinil prekletstvo, ki traja vse od leta 1936

Prav dolgo na sveti travi ni zdržal Ciprčan Marcos Baghdatis, kateremu je mero vzel Slovak Lukas Lacko z rezultatom 6-3, 2-6, 6-3 in 6-1, na tribune pa se je preselil tudi Španec Nicolas Almagro, ki je po dveh izgubljenih tajbrejkih popolnoma padel v tretjem nizu proti Italijanu Andreasu Seppiju.

Slovenci ostajamo brez svojih predstavnikov v All England Clubu že po drugem dnevu ali drugače povedano, že po prvem krogu. Včeraj je izgubila Polona Hercog, danes pa je London zapustil tudi Blaž Kavčič, ki ni zmogel priti več kot do enega niza proti Poljaku Lukaszu Kubotu. No, na travnato podlago se bo odpravila še Katarina Srebotnik, ki igra v igri dvojic.

Nastop v 2. krogu si je suvereno priboril tudi Hrvat Ivan Dodig, ki je na poti v glavni del turnirja v 2. krogu kvalifikacij izločil Grega Žemljo. Hrvat je tako odlično izkoristil dober žreb, ko mu je ta v uvodnem nastopu namenil Oscarja Hernandeza, igralca, ki v petih poskusih ni izšel kot zmagovalec na angleški sveti travi.

Le kje se bo na Wimbledonu ustavil Robin Soderling?