Shahar Peer največja žrtev prvega dne 2. kroga na Wimbledonu!

24.06.2010

WIMBLEDON - Na tretjem  Grand Slamu sezone, ki se igra na slovitem Wimbledonu, so danes začeli igrati dvoboje drugega kroga.

V ženski konkurenci ni bilo nobenih večjih presenečenj. Odpadle so sicer tri nosilke, a v samem vrhu je vse mirno. Najvišje postavljena nosilka, ki je danes pomahala v slovo, je bila trinajstopostavljena Shahar Peer, ki je izgubila proti Nemki Angelique Kerber s 3-6, 6-3 in 6-4. Kim Clijsters in Justine Henin sta naredli korak dlje k medsebojnemu obračunu v 4. krogu.

Heninova, dvakratna finalistka Wimbledona in 17. nosilka, je bila prva, ki si je zagotovila 3. krog po zmagi nad Nemko Kristino Barrois. Belgijka je v drugem nizu vodila že 5-1, toda za končno zmago se je morala še kako potruditi in priti še do enega brejka v zadnjih izdihljajih niza, preden bi se ta prevesil v tajbrejk.

Justine Henin gre zaenkrat vse po načrtih

8. nosilka Kim Clijsters je premagala Karolino Šprem s 6-3, 6-2 in s tem nadaljevala trend proti Hrvatici, saj jo je ugnala že v prejšnjih štirih medsebojnih dvobojih. Clijstersova je za vstop v 3. krog potrebovala 73 minut, že v 4. pa se lahko pomeri z rojakinjo Heninovo s katero imata medsebojno razmerje 12-12. Ja, to bo verjetno eden bolj zanimivih obračunov na letošnjem turnirju v All England Clubu, če bosta seveda obe uspešni v naslednjem krogu.

2. nosilka Venus Williams je bila danes ena od bolj zanesljivih. Starejša od sester Williams je edina osvojila niz brez izgubljene igre, njena žrtev pa je bila Rusinja Jekaterina Makarova, zmagovalka travnatega turnirja v Eastbournu pretekli teden.

Igra Jelene Janković je v 2. krogu imela polno vzponov in padcev

V 3. krogu se je prav tako znašla Jelena Janković, vendar je imela veliko dela z Alexandro Wozniak, ki Srbkinji do sedaj še ni vzela niza. No, 23-letna igralka iz Montreala je danes igrala zelo samozavestno, a je klecnila proti koncu tretjega niza in izgubila po 111 minutah igre. Jankovićeva bo v naslednjem krogu igrala z Aljono Bondarenko, ki je bila boljša od Američanke Varvare Lepchenko.

Tudi danes so bile zelo zanesljive ruske tenisačice. V 3. krog se jih je uvrstilo kar pet. Po vrsti so zmagale Nadja Petrova, Vera Zvonarjova, Alisa Klejbanova, Marija Kirilenko in Regina Kulikova.