24.06.2010

WIMBLEDON - Res neverjetno, a teniška igralca John Isner (ZDA) in Nicolas Mahut (FRA) na Grand Slam turnirju v Wimbledonu še nista končala dvoboja po dveh dneh in desetih urah igranja. Rezultat se trenutno glasi 4:6, 6:3, 7:6 (9:7), 6:7 (3:7), PAZI ZDAJ - 59-59!!!

Pravilo o končanju tekme na ''dve razlike'' v igrah v petem, odločujočem nizu, ki so ga na OP ZDA že ukinili, bi moral na temeljito revizijo tudi na Wimbledonu. Vsaj tako se zdi po teniškem šovu, ki sta si ga danes na igrišču številka 18 privoščila John Isner in Nicolas Mahut.

Semafor na wimbledonskem igrišču številka 18 še ni povedal svoje. V petem nizu sta se Nicolas Mahut in John Isner ustavila pri 59-59, kar je abslotni rekord, ki ga bo težko kdo podrl v profesionalnem tenisu

Niti 118 iger petega niza danes ni pomagalo, da bi tekmeca odločila oziroma končala dvoboj, ki sta ga začela igrati že v torek. Verjetno ni treba povedati, da sta bila oba igralca ob koncu tekme, ki jo je prehitela noč, z igrišča pospremljena z ovacijami in da na tribunah ni bilo prostora za vse 'firbčne' gledalce, ki so si seveda v živo hoteli ogledati daleč najdaljši dvoboj v zgodovini turnirjev za Grand Slam.

Govori se seveda o 1. krogu Wimbledona, sam dvoboj pa je pritegnil tako pozornost, kot da gre za veliko finale. Po tako dolgem obračunu (samo 5 niz, ki še ni zaključen traja že 7 ur in 6 minut, kar je pol ure več kot dosedanji rekord celotnega dvoboja Fabrica Santoroja in Arnauda Clementa iz Roland Garrosa 2004) bosta na koncu vsekakor oba zmagovalca, ne glede na to kdo bo zmagal.

Igrišče številka 18 ni bilo še nikoli tako polno kot danes

''On je serviral fantastično, prav tako pa tudi jaz. Rad bi videl statistiko'', je danes povedal John Isner z zadnjimi atomi močmi.

Ja, statistika je zares fascinantna. Poleg 118 iger, ki sta jih odigrala (ni še konec) v petem nizu, sta oba tenisača podrla rekord v asih. Francoz jih je zadel 94, John Isner pa 98, s tem pa sta krepko zbrisala z vrha Hrvata Iva Karlovića, ki je lani v pokalu Davis prišel do 78 asov in velja za kralja le teh.

Izčrpani John Isner

Ja, v tem času, ko sta Američan in Francoz igrala peti, nedokončani niz, se je končalo vseh 16 posamičnih dvobojev 2. kroga. 1. igralec sveta Roger Federer je s 3-1 v nizih ugnal Srba Ilijo Bozoljca. No, danes zelo razpoloženemu Bozoljcu ni veliko manjkalo, da bi tako kot Kolumbijec Falla, šestkratnega zmagovalca Wimbledona odpeljal v peti niz. Srb je namreč pokleknil v tajbrejku četrtega niza, ko je izgubil točko na svoj servis pri 5-6.

Se pa je danes iz svete angleške trave poslovil Rus Nikolaj Davidenko. 7. nosilec je brez dobljenega niza moral priznati premoč Danielu Brandsu, ki je prva dva dobil po podaljšani igri, nato pa ni bilo več povratka za Rusa.

Precej bolje kot srbska nogometna reprezentanca jo je danes odnesel Novak Đoković. 1 uro in 57 minut je porabil Nole za vstop v 3. krog in zmago proti Taylorju Dentu, rojaku Landona Donovana, ki je 2 milijona Slovencev spravil v jok in žalost, ko mu je uspelo zabiti gol proti Alžiriji v 92 minuti tekme na svetovnem prvenstvu v nogometu, ki se igra v Južni Afriki.

Roger Federer, šestkratni wimbledonski zmagovalec, ima precej težav že v ivodnih krogih

Še eno veselje je Američanom priskrbel Andy Roddick, lanskoletni finalist Wimbledona, ko je v 2. krogu premagal Francoza Michaela Llodro, čeprav se je ta kar dobro upiral in tudi povedel po prvem nizu. V 3. krog so se pričakovano uvrstili še Lleyton Hewitt, Tomas Berdych (igral je z neugodnim Benjaminom Beckerjem), Jurgen Melzer, Gael Monfils, Feliciano Lopez, Philipp  Kohlschreiber in Victor Hanescu.

John Isner - Nicolas Mahut (59-59 v petem nizu), 1. krog, Wimbledon

Wimbledon 2010
London, GBR
21.06.2010-04.07.2010
Surface: Trava
Type: Grand Slam

[1] R Federer (SUI) d I Bozoljac (SRB) 63 67(4) 64 76(5)
[3] N Djokovic (SRB) d T Dent (USA) 76(5) 61 64
[5] A Roddick (USA) d M Llodra (FRA) 46 64 61 76(2)
D Brands (GER) d [7] N Davydenko (RUS) 16 76(5) 76(8) 61
[12] T Berdych (CZE) d B Becker (GER) 75 63 64
[15] L Hewitt (AUS) d E Korolev (KAZ) 64 64 30 ret.