Prav vse nosilke čez 1. krog OP ZDA!

31.08.2010

NEW YORK, ZDA - Zadnji turnir izmed velike četverice OP ZDA so postavljene igralke v posamični konkurenci začele več kot odlično. Prav vse, ki so igrale prvi dan, so se uvrstile v 2. krog.

Drugi dvoboj dneva na igrišču številka 17 je igrala tudi edina slovenska predstavnica v glavnem delu Polona Hercog, a je nepričakovano izgubila s kvalifikantko Mandy Minello ter tako slabo izkoristila dober žreb. Slovenci smo tako že po uvodnem dnevu ostali brez igralca/ke v posamični konkurenci letošnjega OP ZDA v New Yorku.

Suvereno je začela braniti naslov Belgijka Kim Clijsters, ki je v prvem nizu zavezala kravato Madžarki Greti Arn, v drugem pa z več dela vseeno končala nastop z zmago po dveh zaporednih nizih s 6-0, 7-5. Tretjepostavljena Američanka Venus Williams je s 6-4, 6-1 pospravila z Italijanko Roberto Vinci, 5. nosilka iz Avstralije Samantha Stosur pa je po izgubljenem prvem nizu kožo rešila v podaljšani igri drugega. No, v tretjem je postavila stvari na svoje mesto in Rusinji Jeleni Vesnini prepustila le eno igro.

Samantha Stosur je imela veliko dela že v uvodnem krogu

Tri nize je morala odigrati tudi Belorusinja Viktorija Azarenka. Nepričakovano jo je tja spravila Romunka Monica Nicolescu, ki ji je ukradla drugi niz s 7-5. Le eno igro pa je v 1. krogu oddala zmagovalka letošnjega Roland garrosa Francesca Schiavone. Italijanka je po OP Francije globoko padla  v formi, zato je ta zmaga pravo olajšanje za njeno 'dušo'. V skladu z rezultati in uvrstitvjo na lestvici so si zmage priborile še Jelena Dementjeva, Marion Bartoli, Shahar Peer, Flavia Pennetta, Anastasja Pavljučenkova, Ženg Ži, Petra Kvitova, Alisa Klejbanova, Alona Bondarenko in Tsvetana Pironokova, medtem ko je Slovakinja Daniela Hantuchova vrnila Rusinji Dinari Safini za nedavni poraz v New Havnu.

Kaj pa Ana Ivanović? Lepa Srbkinja je z nasmeškom in stisnjeno pestjo pospremila svojo uvodno zmago s 6-3, 6-2  nad Rusinjo Jekaterino Makarovo, s tem pa je že presegla lanskoletni rezultat iz Flushing Meadowsa, ko je izpadla v prvem krogu. ''Najbolj pomembno je, da zopet uživam na igrišču in s sebe vržem pristisk. To je velik korak naprej'', je poveala Ana po tekmi, že v naslednjem krogu pa jo verjetno čaka težje delo, saj ji bo nasproti stala Kitajka Ži Ženg.