Federer z zadnjimi enajstimi zaporedno dobljenimi točkami deklasiral Davidenka v finalu Dohe!

08.01.2011

DOHA, KATAR - Švicar Roger Federer je zasluženo postal junak teniškega ATP turnirja serije 250 v Dohi, ki se je igral za nagradni sklad več kot 1 milijon ameriških dolarjev.

29-letni Baselčan, eden najboljših tenisačev v zgodovini tenisa, je  v velikem finalu po dveh zaporednih nizih (6-3, 6-4) pospravil z Rusom Nikolajem Davidenkom ter nakazal, da je še enkrat več prvi favorit za ponovni naslov na prvem grand slamu sezone, ki se začne 17. januarja v Melbournu.

Roger Federer bo v Melbournu branilec naslova in prvi favorit za še končni naslov

Predstava, ki jo je Roger prikazal v Katarju, je blizu popolnosti. Na začetku je še imel nekoliko težav, a v celotnem tednu ni oddal niti niza - tudi v finalu ne, proti branilcu naslova in vrstniku Nikolaju Davidenku, ki je včeraj izločil prvopostavljenega Nadala. Federer je v Dohi slavil že tretjič (2005, 2006, 2011), proti Rusu pa je zabeležil 15. medsebojno zmago (2 poraza). Za nameček je postal edini od leta 1993, ki mu je na turnirju Qatar ExxonMobil Open uspelo zmagati trikrat. Dve zmagi so zabeležili še Andy Murray, Petr Korda in Stefan Edberg. V 95. finalu je v vitrino pospravil še 67. lovoriko, Davidenko pa ostaja pri številki 20.

Kolji, kot kličejo Davidenka, ni uspelo, da bi kot prvi tenisač na enem turnirju že tretjič premagal tako Nadala kot Federerja. Danes je bil kar daleč od zmage. Švicarski teniški virtuoaz si je kar hitro priboril prednsot, ki jo je obdržal vse do konca prvega niza. Le tega bi lahko končal še hitreje, če se ne bi 8. igra končala šele po 13 minutah in v kateri je zapravil 6 priložnosti za zaključek niza. V drugem sta oba držala svoje servis igre vse do 9. igre, ki jo je dobil Federer brez izgubljene točke ter tako postavil temelj h končni zmagi. Pravzaprav je 16-kratni zmagovalec turnirjev za grand slam dobil zadnjih 11 točk in vprašanje zmagovalca je bilo hitro odločeno.

Nikolaj Davidenko danes ni imel možnosti, da bi se dokopal do priložnosti za brejk. V tej statistiki je ostalo zapisano 0/0

Za zmago je Federer dobil 250 točk (prišteje se mu jih 160) in se bo nekoliko približal Nadalu, a razlika še vedno ostaja zelo velika, še posebej če se naslonimo na dejstvo, da Švicar brani 2,000 točk na OP Avstralije. V žep mu je kanilo novih 177,000 USD, medtem ko je Davidenko dobil 150 točk ( v celoti izgubil izgubil 100) in 93,250 USD.