Ali bo Šarapova ubranila naslov v Stuttgartu? V sanjskem finalu z Lijevo

28.04.2013
V Stuttgartu in Makarešu se WTA turnirja približujeta vrhuncu. Znane so vse finalistke omenjenih turnirjev.

Marakeš, Maroko – 32 letna Francesca Schiavone bo v finalu WTA turnirja international v Maroku igrala proti Španki Lourdes Dominguez Linovi.

Šestopostavljena Italijanka ni videla čez četrtfinale vse od lanskega maja, ko je bila v finalu Strasbourga. Še več, dejstvo, da je izpadla kar na petih turnirjih, od devetih odigranih, že v uvodnem krogu, je bila dovolj zgovorno, da je v Maroku nismo uvrščali v ožji krog favoritinj za naslov. A Italijanka, nekdanja zmagovalka Roland Garrosa, je imela druge načrte. V polfinalu je premagala Chanelle Scheepers in se po dolgem času uvrstila v zadnji dan tekmovanja.

Francesca Schiavone je na finale WTA turnirja čakala skoraj eno leto

Druga finalistka turnirja je Španka Lourdes Dominguez Lino, ki je v drugem polfinalu premagala Luksemburžanko Mandy Minello. Slednja je sicer dobila prvi niz s 6:2, nato pa smo spremljali enosmeren promet proti Minelli v preostalih dveh nizih. Dominguez Lino je v drugem in tretjem nizu oddala vsega eno igro ter se veselila zasluženega napredovanja v veliki finale!

Na Li bo v finalu Stuttgarta lopar prekrižala z Marijo Šarapovo

Stuttgart, NemčijaMarija Šarapova je bila v polfinalu Stuttgarta že tretjič v tem tednu primorana igrati tri nize. A tudi tokrat je sibirska lepotica v odločinih trenutkih prikazala najboljšo igro ter se veselila nove zmage – preboj v veliki finale si je zagotovila z zmago nad domačinko Angelique Kerber s 6:3, 2:6 in 7:5!

Šarapova je bolje začela srečanje, povedla je s 6:3 in 1:0, nato pa je sledila dominacija Kerberjeve. Dobila je osem od naslednjih devetih iger ter si v odločilnem tretjem nizu priigrala brejk prednosti (2:0). Šarapova je napravila preobrat, dobila pet od naslednjih šestih iger (3:5), a drame še ni bilo konec. Nemka je napravila brejk ter se vrnila v igro (5:5), druga igralka sveta pa je v 11. igri napravila brejk, v 12. pa je zadržala svoj servis ter se veselila vstopa v veliki finale Stuttgarta!
Iz omenjenega srečanja lahko zavzamemo nekaj zanimivih številk – Šarapova je dobila še 15 zaporedno tekmo na pesku. Rusinja je psihološko zelo močna, saj je od zadnjih 31 tekem, kjer je igrala tri nize, dobila kar 27 obračunov! Kljub temu, da letos v Stuttgartu še nobene ni premagala po dveh nizih, zagotovo v finalu velja za favoritinjo.

Ustavljen sanjski teden Bethanie Mattek-Sandsove, za sanjski finale Stuttgarta, pa je uspel Kitajki Na Li. Ja, v velikem, nedeljskem finalu WTA premier turnirja bomo videli 1. in 2. nosilko, Kitajka pa beleži 17. finale kariere (7-9). S Šarapovo ima negativno razmerje 5-8, a zadnji in edini letošnji obračun je šel v njene roke.