Aljaž Bedene suvereno preko kvalifikacij ATP500 turnirja na Dunaju

20.10.2019
DUNAJ, AVSTRIJA - Najboljši slovenski tenisač Aljaž Bedene se je uvrstil v glavni del ATP turnirja serije 500 v prestolnici Avstrije.

Aljaž Bedene (71. na ATP) je suvereno preskočil tudi 2. krog kvalifikacij ATP500 turnirja na Dunaju, kjer smo nekoč že imeli finalista (Žemlja leta 2012). V zadnjem krogu kvalifikacij je s 6-2, 7-6(6) porazil Argentinca Federica Delbonisa in ima sedaj tri zmage iz štirih medsebojnih obračunov.

Bedene in Delbonis sta se prvič merila v dvorani in na trdi podlagi. 30-letni Ljubljančan pa je uvodni niz dobil brez težav z dvema brejkoma. Leto mlajši Argentinec je imel sicer dve brejk žogi, ki pa jih ni realiziral. Bolj tesen je bil 2. niz. 77. igralec sveta se je upiral vse do podaljšane igre, pred tem pa sta oba prišla do dveh priložnosti za brejk, vendar odvzema začetnega udarca ni bilo. Izenačen tajbrejk je na koncu dobil Bedene in zmagal po 1 uri in 43 minutah. Aljaž je zadel kar 15 asov in dobil 33 točk od 34 na prvem servisu. Izjemno.

V 1. krogu glavnega dela ga čaka dvoboj z 20. igralcem sveta Guidom Pello. S še enim Argentincem se bo pomeril Slovenec. Pella ima 29 let, je 7. nosilec Dunaja in papirnati favorit. Le enkrat sta prekrižala lopar, lani v Umagu, kjer je za las zmagal Južnoameričan po treh nizih. Čas je, da Aljaž poravna račun, z odlično igro bi lahko na kolena spravil tudi drugega Argentinca zapored.