MELBOURNE, AVSTRALIJA - Med tem ko se mediji sedaj ukvarjajo s tem ali sta Ana Ivanovič in Fernando Verdasco še par, o čemer smo mi pisali že pred dvema tednoma, se bomo raje posvetili nekaterim izjavam Ane Ivanovič v današnjem intervjuju. Ana se je gladko uvrstila v 3. krog, vendar pa z igro proti kvalifikantki ni navdušila.
Kaj vas je najbolj zadovoljilo v današnji zmagi?
Ana : "Mislim, da napredujem v igri, posebej sem zadovoljna z igro ob mreži, moram pa še izboljšati igro v nekaterih stvareh, predvsem servis še ni na nivoju".
Ali čutite večji pritisk kot lansko leto?
Ana : "Niti ne, ker sem bila v podobni situaciji lani, ko sem na turnir v Parizu prišla kot finalistka Avstralije tako, da imam s tem izkušnje".
Ali vas moti, ker se ljudje vse bolj zanimajo za vaše privatno življenje?
Ana : "Na te stvari poskušam gledati pozitivno. Sigurno si včasih želim, da me nihče ne bi prepoznal in bi imela mir, vendar sem se navadila na takšno življenje in me to ne vznemirja".
Ste prijateljica z Rogerjem Federerjem. Kako blizu sta si?
Ana : " Kadar se srečava na turnirjih se vedno zapleteva v prijazen pogovor. On je velik mož. Vedno mi da kakšen prijazen nasvet(Kdo ne bi?). To je lepo, če vemo kaj vse je dosegel. Rada bi imela kdaj priložnost, da bi se več časa pogovarjala, ker mislim, da bi se lahko veliko naučila od njega glede na izkušnje, ki jih ima. On je bil v vseh možnih pozicijah na igrišču in moral se je nositi z ogromnim pritiskom medtem, ko je bil na 1. mestu na svetu. Mislim, da bi bila velika sreča, če bi se lahko pogovarjala malo več časa".
Kateri je bil najboljši nasvet, ki vam ga je dal?
Ana : " Enkrat sva se pogovarjala na odprtem prvenstvu ZDA. Rekel mi je naj v osnovi uživam v igri in ne razmišljam preveč. Ker sem bila v stresu zaradi nenehnega potovanja in izgubljanja časa v prometu, mi je dejal, da naj se ne obremenjujem, ker tu ni kaj storiti in naj sprejmem stvari takšne kot so. To mi govorijo tudi drugi ljudje, vendar imajo besede iz njegovih ust večjo težo".
Ali vas lanski neuspeh v finalu žene naprej v letošnjem letu?
Ana : "Ja lansko finale je bilo zame zelo emotivno. Spomnim se, da sem kar nekaj noči potem slabo spala. Po drugi strani pa sem dobila velike izkušnje, zato ne bom preveč obremenjena s končnim rezultatom, uživala bom v vsakem dvoboju posebej".
foto : zimbio, gettyimages, great tennis photos
pripravil : Marjan B.
Komentarji