Ana se je maščevala za Jelenin poraz, Zvonareva v obeh finalih

21.03.2009

INDIAN WELLS, ZDA - V finalu 4,5 milijona vrednega turnirja v kalifornijski puščavi Indian Wells bosta med posameznici prekrižali loparja Srbkinja Ana Ivanović in Rusinja Vera Zvonareva.

4. nosilka Zvonareva se je v prvem polfinalnem dvoboju pomerila s partnerico v dvojicah Belorusinjo Viktorijo Azarenko in jo izločila s 6-3, 6-3. Zvonareva je v ključnih trenutkih dvoboja ohranila mirne živce in dobila pomembne točke ter izkoristila štiri od petih brejk žog. V finalu jo sedaj čaka branilka naslova Ana Ivanović, v finalu dvojic pa bo prav z Azarenko skušala ugnati par Gisela Dulko/Shahar Peer.

Beograjčanka Ana Ivanović pa je prišla na korak do ponovitve lanskega uspeha, ko je tu slavila svojo prvo veliko zmago. Kot 5. nosilka turnirja je v polfinalu premagala rusko najstnico Anastazijo Pavlučenkovo s 6-2, 6-3. Ana je tako maščevala poraz rojakinje Jelene Janković, ki je proti Pavlučenkovi izgubila že v 2. krogu turnirja.

Vera Zvonareva in Ana Ivanović sta stari znanki, saj sta do sedaj igrali sedem dvobojev, vodi pa Ana s 4-3. Tudi lani je lepotička s Srbije, ki živi v Baslu, v finalu imela za nasprotnico Rusinjo, Svetlano Kuznetsovo, ki pa je letos v mizerni formi. ''Rada igram tu. Uživala sem cel teden in komaj čakam finale. Vem, da bo težek dvoboj, saj je Vera v odlični formi'', je povedala Ana na tiskovni konferenci.

'Toliko še manjka za ubranitev naslova',  je pokazala Ana Ivanović

pripravil: L.S.

foto: espn.com

BNP Paribas Open 2009
Indian Wells, ZDA
Marcec 11-22, 2009
Nagradni sklad: $4500000
Podlaga: Trda
Tip: WTA



Polfinale:

(4) Vera Zvonareva (RUS) d. (8) Victoria Azarenka (BLR) 63 63
(5) Ana Ivanovic (SRB) d. Anastasia Pavlyuchenkova (RUS) 62 63

 

Oceni:
Deli z ostalimi:

Komentarji

POVEŽITE SE Z NAMI

ANKETA

Kje kupujete teniško opremo ?


ostale ankete