Ko je Mario Ančić lani zbolel za mononukleozo, ki mu skoraj končala kariero, je vedel, da fizično nikoli več ne bo isti. Po dolgotrajni bolezni se je Mario vrnil na teniška igrišča toda njegovo zdravstveno stanje se je poslabšalo v najslabšem mogočem trenutku-pred olimpijskimi igrami v Pekingu, je napisal novinar ESPN-ja, ki se je o novem povratku ''tenisača, katere zvezde so mu prerokovale velike uspehe'' pogovarjal na turnirju v Stockholmu, kjer se je hrvaški tenisač uvrstil v četrtfinale, pa čeprav se spet slabo počuti; že štiri dni ima visoko temperaturo.
''Lani sem moral opustiti številne turnirje, predvsem mi je žal za grand slame. Toda olimpijske igre so enkrat na štiri leta in vse moje napore sem podredil le temu. Olimpijski turnir mi je res veliko pomenil in nenastopanje v Pekingu je bila moja najtežja odločitev v življenju. Po tej odločitvi sem se vrnil domov in izključil svoj mobitel Nekaj časa sem hotel biti povsem sam ali v družbi ljudi, ki so mi najbližji'', je povedal Ančić, ki je upal, da bi v Pekingu ponovil uspeh iz Aten, ko sta z Ljubičićem v paru osvojila bronasto medaljo.
![]() |
Super Mario se po bolezni spet vrača med najboljše teniške igralce foto: espn.go.com |
''Vsakič se vrnem še močnejši''
''Pred dvemi leti in pol sem bil verjetno v najboljši formi in vse mi je šlo od rok. Takrat sem bil verjetno eden tenisačev nove generacije. Recimo samo, da se stvari po tem ravno niso razvile po planu'', je dejal Ančić ki je bil januarja letos 136. igralec sveta in se je z napornim trudom povzpel do 31. mesta. Hrvat dobro ve, da ga lahko bolezen v vsakem trenutku spet napade, a mu to ne jemlje samozavesti. Energijo črpa tudi iz pisem oboževalcev, ki so tudi preboleli mononukleozo ali kako drugo bolezen in jim je prav on in njegov povratek največja inspiracija.
''Ko so mi postavili diagnozo sem vedel, da bo povratek dolgotrajen. Prav tako sem vedel, da mi bo bolezen pustila posledice, saj je tenis en najtežjih individualnih športov, toda od tega ne morem bežati in se skrivati. Moram nadaljevati in vsakič, ko se vrnem moram biti močnejši, tako mentalno kot fizično. Proti bolezni se moraš boriti prav tako kot na terenu. No, upam, da je bilo tole zadnjič in se mi ne bo več potrebno vračati'', je dejal Ančić.
vir: index.hr
foto: espn.go.com
Kje kupujete teniško opremo ?
Komentarji