Bedene po porazu v kvalifikacijah Umaga čaka na kakšno odpoved!

21.07.2014
UMAG, HRVAŠKA - Aljaž Bedene je v zadnjem krogu ATP250 teniškega turnirja v Umagu izgubil zato lahko na glavni del pomisli le ob kakšni nepričakovani odpovedi.

V 3. krogu kvalifikacij Umaga je 25-letni Aljaž Bedene (128. na ATP) izgubil dvoboj s Slovakom Andrejem Martinom. Šele 189. tenisač sveta je Ljubljančana premagal s 3-6, 6-4, 6-2 in mu zaprl pot v glavni del. Bedeneta morda reši le kakšna odpoved.

Bedenetova pot v Umagu se je končala po 125 minutah 3. kroga kvalifikacij, čeprav je dobro začel dvoboj s starim znancem, s katerim se je leta 2009 pomeril petkrat in dobil tri obračune. V zadnjih letih je Aljaž na ATP turnriji naredil več kot leto mlajši Slovak, toda vsaka tekma je tekma zase.

Uvodni niz na Grandstandu je dokaj gladko dobil Bedene. Po vodstvu z brejkom mu je v 9. igri uspel še tretji za osvojen prvi del, težave pa so se začele v drugem. Martin je krepko popravil odstotek zadetih prvih servisov, dvakrat vzel začetni udarec Aljažu (vodil je že 5-1) ter tekmo odpeljal v 3. niz, kjer pa naš teniški as na koncu povsem popustil, predvsem v igri na drugi servis. Izgubil je tri začetne udarce, s tem pa ni mogel pomisliti, da bi ogrozil razpoloženega slovaškega tenisača.

Sama statistika obračuna na koncu ni bila tako prepričljivo na strani Martina, a samo zaradi 1. niza. leto mlajši Slovak je tako izenačil medsebojno razmerje na 3-3, po petih dvobojih na Futuresih pa sta tokrat merila moči na dogodku serije ATP250.