Blaž Kavčič brez izgubljene točke na prvem servisu po 36 minutah v 2. krog Fairfielda

13.10.2015
FAIRFIELD, ZDA - Slovenski teniški as Blaž Kavčič je dosegel eno najhitrejših zmag v karieri

Ekspresno in učinkovito je začel 28-letni Blaž Kavčič nastope na 50,000 USD vrednem ATP Challengerju v Kaliforniji.

V 1. krogu mu je žreb dodelil povabljenca Connorja Hanceja, ki ga v teniškem almanahu skoraj ne najdemo, saj ga še ni na ATP lestvici, Ljubljančan pa ni bil prav nič prizanesljiv. Američanu, ki tudi v mladinski konkurenci nima posebnega rezultata, je pokazal kaj je profesionalni tenis in ga deklasiral s 6-0, 6-1 po samo 36 minutah.

Kavčič je 16-letnemu Hanceju prepustil le častno igro - pošteno. Ja, Američan je še zelo mlad, v teniški izkaznici pa ima le tri članske nastope iz letošnjih Futuresov, a ni preskočil kvalifikacij. Zanj je bil to na Challengerjih, ki so precej močnejši, krstni nastop, a ga bo moral hitro pozabiti. Blaž ni ničesar prepustil naključju in je osvojil vse točke na svojem prvem servisu (22/22), tekmec pa je vsega skupaj zbral 15 točk (Kavčič 49). Blaž je odlično serviral, vpisal 9 asov.

• Blaž Kavčič je vpisal eno najhitrejših zmag v svoji karieri. Se še spomnite. Trenutno 162. igralec sveta je pred malo manj kot dvemi leti v kvalifikacijah ATP turnirja v Dohi slavil še hitreje - po 33 minutah.

V 2. krogu bo spet imel primernega nasprotnika. Igral bo z zmagovalcem dvoboja med kvalifikantom Sekoujem Bangouro in Jasonom Jungom.

• Nemec Peter Gojowczyk je v 1. krogu kvalifikacij Dohe 2013 Katarčana Abdulla Al-Jufairija pospravil v samo 27 minutah in 51 sekundah (6-0, 6-0). To je nahitrejša zmaga na ATP turneji.
  • V glavnem delu ATP turnirjev pa drži rekord Greg Rusedski. Leta 1996 je v 2. krogu Sydneya po 29 minutah odpravil Carstena Arriensa s 6-0, 6-0.