Blaž Kavčič se je pridružil Blažu Roli v četrtfinalu Fairfielda!

15.10.2015
Dva Slovenca sta udeleženca četrtfinala na ATP Challengerju v ZDA!

FAIRFIELD, ZDA - Po ekspresni zmagi v 1. krogu nad komaj 16-letnim Američanom Connorjem Hancejem, je imel 28-letni Blaž Kavčič (162.n na ATP) v 2. krogu  50,000 USD vrednega ATP Challengerja v Kaliforniji precej več dela s 26-letnim Tajvancem Jasonom Jungom (249.). Na koncu je Slovenec slavil s 7-5,  6-3 in se prebil v četrtfinale!

V 1. nizu, ki je trajal 54 minut tenis ni bil na visokem nivoju, saj sta imela oba igralca veliko težav pri ohranjanju svojega servisa. Do rezultata 5-5 sta bila na obeh straneh po dva brejka, v 12. igri pa je Blažu uspel še eden, ki je pomenil vodstvo nizih.

Tudi na začetku 2. niza je bil Slovenec v težavah. Jason je povedel s 40:15 na Kavčičev servis, a se je slednji po 10 minutah igre rešil. Takoj v naslednji igri je povedel z 0:40 in izkoristil drugo brejk priložnost ter povedel z 2-0. V 5. igri je bil Blaž znova v težavah na svoj servis, a se je tudi tokrat rešil  za vodstvo s 4-1. V nadaljevanju sta oba držala servis, kar je pomenilo končno zmago za Slovenca. Dvoboj je trajal 1 uro in 38 minut!

V četrtfinalu Ljubljančana čaka Taylor Fritz, ki je prejšnji teden osvojil naslov v Sacramentu. Gre za izjemno talentiranega tenisa, trenutno številko 1 na mladinski teniški lestvici, ki je dvignil tudi lovoriko na mladinskem OP ZDA. Američan je star 17 let in je 339. igralec sveta.

Blaž Kavčič si je zagotovil najmanj 15 ATP točk in 1.420$!

Zmagovalca dvojic na ATP Challengerju v Sacramentu Kavčič in Žemlja, sta se tu poslovila že v 1. krogu. Za poraz v finalu se jima je oddolžil Nemec Dustin Brown, ki tokrat igra z rojakom Carstenom Ballom in sta 1. nosilca turnirja.